R. Kilkaus nuotr.

Padėtis nėra tragiška

Dainius Mikalaičiūnas (Kamajų sen.) iki savaitės vidurio buvo nukūlęs visus prinokusius rapsus. Jų derlingumas vidutiniškai siekia 2 tonas iš hektaro. Laukuose dar liko tie rapsai, kurie, gavę drėgmės, pradėjo žaliuoti. Kviečių nukulta tik trečdalis plotų. Jų derlingumas – apie 4 t/ha.

Ūkininkas sako, kad apvažiuodamas laukus ir žvelgdamas pro automobilio langą, tikėjosi prastesnio derliaus, mat per sausrą javai išaugino labai trumpus šiaudus, taigi laukai atrodė nepavydėtinai. Bet padėtis nėra tragiška, grūdai palyginti neblogai byra. Tačiau tik vieną vakarą pavyko „pagriebti“ kviečių, kurių drėgnumas tesiekė 15 proc.  Tokia laimė truko neilgai, tuojau pat užlijo ir drėgnumas jau tapo 20 proc. Anot D. Mikalaičiūno, vidutiniškai jis siekia 17-18 proc. Derlių tenka džiovinti.

Džiaugiasi aliejingumu, baiminasi audrų

Pandėlio seniūnijoje ūkininkaujantis Gytis Galvanauskas rapsų derlių pradėjo doroti rugpjūčio 3 d. Į bunkerius pribyra  3 – 3,5 t/ha. Tikėjosi daugiau, tačiau sausra padarė savo juodą darbą. Visgi ne viskas blogai – gana geras sėklų aliejingumas, jis siekia 48 – 49 proc.

Iki savaitės vidurio jo laukuose tebuvo nupjauta 8,5 ha kviečių. „Žemės  nevienodos, todėl ir derlingumas svyruoja nuo 4,5 iki 5 tonos iš hektaro. Mūsų žemėse tai tenkina. Apie tokius skaičius ir sukasi derlingumas. Bet netenkina grūdų klasė. Kviečius auginau ekstra klasei, bet ji žemesnė. Kai skirtumas tarp klasių – 50 eurų už toną, labai pasijaučia…“ – kalbėjo ūkininkas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Obelis
Obelis
2023 15 rugpjūčio 11:01

Patys sako, kad grūdai byra, bet vistiek blogai. Kaip gali būti pelno nulis, jeigu gauna išmokų iki 200 eurų už hektarą. Negi neužtenka 200 eurų 1o hektaro padirbimui?

Rekomenduojami video: