Šiltnamiuose jau džiugina ankstyvi tulpių žiedai. V. Bičiūnaitės nuotr.

Neramios naktys

Pasak kavoliškietės gėlininkės Katerinos Trukšnienės, kai šiltnamyje stiebiasi augalai ir spaudžia šaltukas, gėlininkams neramios naktys. Šiuo metu šiltnamį šildančią krosnį ji kūrena du sykius, o kai lauke buvo aukštesnė temperatūra, užtekdavo tik karto. Dabar didžiausias jos rūpestis yra pražydusios trijų spalvų – raudonos, geltonos ir alyvinės – tulpės, susodintos į atskiras dėžutes. Šioms gėlėms šiltnamyje užtenka 12–14 laipsnių šilumos. 

Svogūnėliai turi iškęsti šaltį

Rudenį prekybos centruose buvo siūloma gausybė tulpių svogūnėlių. Jei pirkėjas jų nespėjo ar nesugalvojo jų įsigyti, ar jam verta pirkti ir sodinti šiuos svogūnėlius pavasarį? Ar tikėtis sulaukti žiedų? „Tiksliai nežinau. Bet manau, kad pavasarį nusipirkti ir pasodinti tulpių svogūnėliai gėlyne nepražys. Chrizantemos  „neatšaldytos“ nepražysta, tik atželia. Tulpės taip pat“, – samprotavo gėlininkė.

Šie lelijinių šeimos daugiamečiai svogūniniai augalai, kurių pasaulyje priskaičiuojama apie 140 rūšių ir ne mažiau kaip 10 tūkst. veislių, yra sukultūrinti, kilę iš laukinių augalų, todėl žiemą mėgsta šaltį.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
... Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
...
...

Superines tulpes,pas sita moteri.