15min.lt nuotr.

Sode

Nuo augalų nupurtykite sniegą, kol jis nenulaužė šakų ar neapgadino taisyklingos formos lajos. Nupurtytą sniegą aplink vaismedžius sutrypkite, nes laukiniai žvėreliai gali lengvai pasiekti neaprištas vaismedžių šakas ar metūglius. Vaismedžius apžiūrėkite, nuimkite kabančius sušalusius vaisius bei senus lapus ir viską sudeginkite.

Ar prisinešėt sniego į šiltnamį?

Šią žiemą gausu sniego. Vieni daržininkai sako, kad sniego nešimas į uždarus šiltnamius, – tai nereikalingas, beprasmiškas laiko švaistymas. Kiti tvirtina, jog tai didelė nauda dirvai. Teisūs ir vieni, ir kiti.

Sniego vanduo, kaip ir lietaus, yra daug minkštesnis nei iš vandentiekio, todėl juo laistyti šiltnamį apsimoka. Sniego į šiltnamį reikia atnešti tam, kad būtų palaikoma dirvos drėgmė, kadangi šaltis dirvą išdžiovina. Tačiau viską reikia daryti su saiku. Nebūtina iki stogo prikrauti sniego, nes jeigu šiltnamis turi gerą drenažą, vanduo vis tiek susigers į žemę. Tačiau toks vanduo turi ir daugiau mineralų, mikroelementų. Lygiai tiek pat vertingas lietaus vanduo.

Tačiau tuose šiltnamiuose, kuriuose laikosi perteklinė drėgmė, papildomai kloti sniego nereikėtų. Perteklinė drėgmė dažniausiai laikosi žemesnėse vietose pastatytuose šiltnamiuose.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: