NMA darbuotojų komanda – Dalios Lūžienės-Malijonienės (centre) ūkyje. NMA nuotr.
NMA darbuotojų komanda – Dalios Lūžienės-Malijonienės (centre) ūkyje. NMA nuotr.

 

Ketvirtą vasarą organizuojamas renginių ciklas „NMA darbuotojai – arčiau paramos gavėjų“.

Šios vasaros renginių tema – įvairūs specializuoti šalies ūkiai.

Bendradarbiaujant su Lietuvos ūkininkų sąjunga bei sutikus pačiai ūkininkei, NMA darbuotojai nusprendė aplankyti Dalios Lūžienės-Malijonienės gyvulininkystės ūkį Strepeikių kaime (Obelių sen.). Su ūkio savininke, kooperatyvo „Eko tikslas“ vadovu Mindaugu Petkevičiumi bei kitais rajono ūkininkais susitiko NMA direktorius Erikas Bėrontas, darbuotojai iš NMA teritorinių skyrių ir centrinio padalinio Vilniuje.

 Ūkį su jo savininke Dalia Lūžiene-Malijoniene apžiūri NMA direktorius Erikas Bėrontas. NMA nuotr.

Ūkį su jo savininke Dalia Lūžiene-Malijoniene apžiūri NMA direktorius Erikas Bėrontas. NMA nuotr.

D. Lūžienės-Malijonienės ūkis – ekologinis, ne kartą pasinaudojęs ES ir valstybės biudžeto parama ūkiui modernizuoti. Entuziazmo nestokojanti ūkininkė pati rengia paraiškas, kitus dokumentus paramai gauti, užsiima ūkio vadyba, o gamybos reikalai tenka jos sūnui Dainiui. Pasak ūkininkės Dalios, paraišką, ypač nedideliam projektui, savarankiškai parengti gali išties kiekvienas – tą ji įrodžiusi ir kaimynystėje ūkininkaujantiems bičiuliams, kurie, iš pradžių nepasitikėję savo jėgomis, pasekė jos pavyzdžiu ir sėkmingai gavo paramą ūkiui modernizuoti.

„Ši ūkininkė, kaip ir daugelis kitų pieno gamintojų, – įkvepiantis pavyzdys mums visiems, ypač šiuo nelengvu pienininkystės ūkiams metu“, – sakė E. Bėrontas. Didelį įspūdį jam paliko ir paramos gavėjos verslumas, sugebėjimas pakeisti veiklos kryptį, atsistojus nuo biuro kėdės, sukurti produktyvų ūkį.

 

Daugiau ketvirtadienio „Gimtajame…“

sostinė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie