blank
A. Minkevičienės ir R. Keliuotytės nuotr.

Populiariausios uogavietės

Kalbinu spanguoliautojas ir teiraujuosi, kur Rokiškio rajone jos renka šias uogas. Moteriškės nenoriai atskleidžia savo uogavietes, vis dėlto prasitaria apie kai kurias populiariausias.

Turbūt viena iš žinomiausių – tai Notigalės pelkė, besidriekianti Kupiškio rajone ir siekianti Rokiškio rajono paribį. Jos plotas – daugiau kaip dešimt kvadratinių kilometrų. Šioje aukštapelkėje telkšo net septyni ežerai, o aplink pelkę ošia Notigalės ir Skapgirio miškai.

Pasak patyrusios spanguoliautojos rokiškietės Laimutės Lekandrienės, uogų Notigalės pelkėje netrūksta, tik, jos pastebėjimu, spanguolės nelabai didelės. „Keletą metų esu uogavusi Notigalėje, važiuodavom arba nuo Kupiškio pusės, arba nuo Pandėlio. Bent jau mano patirtis rodo, kad uogos ten smulkokos, todėl suradom kitą vietą. Dabar važiuoju už Alksnių, Latvijos link. Ten jau turbūt Latvija, net nežinau. Ežero pakrantėje renkame ir klampoti nereikia – sausa, užtenka trumpų botų“, – sako L. Lekandrienė.

Pasak uogautojos, spanguolių gausa ir dydžiu ypač garsėja Petriošiškio pelkė, plytinti tarp Kamajų ir Salų miestelių. Tai ypatingo grožio telmologinis draustinis, užimantis 66 ha. „Čia spanguolės labai didelės, bet ir uogautojų daug, labai greitai išrenka“, – pastebi pašnekovė.

Kai kas spanguoliauja prie Juodupės, Armonyse, kiti – už Čedasų, važiuoja ir Subatės link, į Latviją. „Arčiausia prie Rokiškio, matyt, Sėlynė. Ten irgi yra spanguolynų, tik nedidelių“, – sako uogautojos.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments