Redakcijos archyvo nuotr.

Kambaryje

Spalio mėnesį prasideda šildymo sezonas, taigi smarkiai pasikeičia kambarinių gėlių laikymo sąlygos. Kambarių oras staigiai per 2–3 dienas išsausėja, tai neigiamai paveikia augalus. Prie vazonų padėkite indus su drėgnomis samanomis, retkarčiais apipurkškite augalus – tai padės jiems lengviau prisitaikyti prie naujų sąlygų.

Kur dėti lapus?

Sveiki medžių ir krūmų lapai kompostuojami. Jais galima užberti šalčiui jautrių medžių ar krūmų pagrindus, pridengti svogūninių gėlių lysves. Tačiau sirgusių augalų lapus (dėmėtus, nelygius, pasidengusius pilkšvomis apnašomis) naikinkite. Laužų kūrenti negalima. Teks kasti duobę, ten supilti lapus ir užkasti.

Kas apsaugos nuo vėjo?

Užuovėjinės juostos dažniausiai formuojamos iš beržų ir liepų. Eglių juostos sodinamos tik vidutinio drėgnumo ir derlingumo dirvose, nors geriausiai vėją sulaiko vasarą ir žiemą. Pušys nereiklios ir greitai auga, bet paaugusios praranda apatines šakas ir tada būtina kokių nors tankių krūmų (lazdynų, pūslenių ir pan.) arba neaukštų medelių (kaukazinių slyvų, gudobelių) eilė, kuri sulaikytų vėją ar pustomą sniegą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments