blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Išvažiuojamojo posėdžio iniciatorius – Seimo narys, KRK pirmininko pavaduotojas Vidmantas Kanopa – sakė, kad tai – pasiteisinusi komiteto darbo gerosios praktikos tąsa. „Ieškoti išeities taškų ir sprendimų racionaliausia atvykus į karščiausius taškus ir individualiai įsigilinus į problemas“, – teigė V. Kanopa.

KRK išvažiuojamojo posėdžio svarbiausias klausimas – melioracijos problemos.  Rokiškio rajone jos panašios, kaip ir visoje šalyje: melioracijos statinių ir įrenginių nusidėvėjimas, nepakankama melioracijos griovių priežiūra, tvenkinių avarinių hidrologinių įrenginių priklausomybė, melioracijos darbams iš biudžeto skiriamas nepakankamas finansavimas, rengiamas naujasis Melioracijos įstatymas ir abejonės, kylančios dėl jo kai kurių nuostatų racionalumo ir įgyvendinimo galimybių.

Melioracijos situacija kritiška

Melioracijos sritį kuruojantis žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis posėdyje pateikė šalies melioracijos sistemos apžvalgą. 54 proc. įrenginių priklauso valstybei. Jų nusidėvėjimas siekia daugiau kaip 70 proc. Šimtai tūkstančių kilometrų melioracijos griovių reikalauja skubių sprendimų – dėl prastos priežiūros melioruoti laukai ima pelkėti, pralaidos, tvenkinių užtvankos – avarinės būklės. Žodžiu, melioracijos situacija kritiška.

Laukai gali virsti pelkėmis

Rokiškio rajone melioracijos griovių – per 1,7 tūkst. km. Pagal turimus finansus (dalį lėšų melioracijai kasmet skiria rajono biudžetas), rajonas per metus pajėgus prižiūrėti apie 50 km griovių. Posėdyje iškeltas klausimas: kodėl valstybė randa didžiulių lėšų upelių vagoms kreivinti (dėl faunos ir floros) ir tie darbai atliekami labai skubiai, o gyvybiškai svarbiai melioracijos sričiai finansavimas apgailėtinai menkas. 30 metų melioracija buvo tarsi podukra, tad nesiėmus skubių veiksmų dalis melioruotų plotų virs pelkėmis. Akcentuota, jog stinga ne tik lėšų, bet ir melioracijos specialistų, ūkininkai negali su parama įsigyti griovių priežiūrai reikalingos technikos, labai ilgos biurokratinės derinimų procedūros dėl ŽŪM ir Aplinkos ministerijų skirtingų nuostatų ir požiūrio melioracijos srities klausimais.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

gimtasis straipsniai
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments