Bulvių žiedinis puvinys. VAT nuotr.

Pavojus – internete

Bulvės Lietuvoje išlieka viena mėgstamiausių ir dažnai auginamų žemės ūkio kultūrų. Oficialios statistikos duomenimis, Lietuvoje pastaruosius penkerius metus bulvių augintojai kasmet deklaruodavo vidutiniškai po 10 tūkst. 870 ha maistinių bulvių pasėlių. Kiekvienas bulvių augintojas rudenį tikisi gauti gausų sveikų bulvių derlių. Vieni svarbiausių veiksnių, lemiančių bulvių produktyvumą, yra ligos ir kenkėjai. Nesuvaldžius kenksmingų organizmų plitimo, bulvių derliaus nuostoliai gali būti milžiniški.

Augalininkystės tarnybos specialistai teigia, kad paprastai rudenį socialiniai tinklai mirgėte mirga siūlymais įsigyti ne tik Lietuvoje augintų sodo ir daržo gėrybių. Jomis prekiaujančius asmenis pastaruoju metu vis sudėtingiau surasti ir patikrinti, ar šie laikosi prekybai augaline produkcija nustatytų reikalavimų, todėl Augalininkystės tarnybos specialistai stebi skelbimų svetaines, socialinius tinklus.

Tarnybai žinomas ne vienas atvejis, kai šį pavasarį internetiniuose skelbimuose buvo siūloma įsigyti smulkios frakcijos maistinių bulvių, neva skirtų sodinti. Specialistai perspėja, jog maistinių bulvių smulkią frakciją pavadinti ,,sėklinėmis bulvėmis“ ir jas tiekti rinkai draudžiama, mat sėklinėmis bulvėmis pripažįstamos tik nustatyta tvarka Augalininkystės tarnybos ar kitos valstybės kompetentingos institucijos sertifikuotos sėklinės bulvės. Šių bulvių ženklinimui naudojamos specialios etiketės su augalo pasais.

Valstybinės augalininkystės tarnybos inform.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: