Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Gėlynuose

  • Šį mėnesį dauginamos ir persodinamos pavasarį ir vasaros pradžioje žydinčios daugiametės gėlės. Tačiau jei tuo metu karšta ir termometro stulpelis pakyla iki 30 laipsnių, luktelkite – persodinsite savaite ar dviem vėliau.
  • Kaip dalijami bijūnai? Iškeltas bijūnų šaknis pirmiausia nuplaukite vandeniu, tada matysis, kaip jos susiraizgiusios. Atskiras dalis su 3–5 stiebais ir pumpurais sodinkite į naujas duobes, pripiltas komposto ir žemių mišinio. Bijūnų pumpurai turėtų atsidurti vos 3–5 cm gylyje. Per giliai pasodintieji ilgai nepražysta.
  • Auginkite lelijas. Kai kurios ant stiebų augina mažus stiebinius svogūnėlius. Juos nurinkite ir pasodinkite sekliuose grioveliuose lysvėje, užpilkite durpėmis ir palaistykite. Žinoma, kitąmet žiedų dar nesulauksite, augalus teks persodinti, tačiau kantrybė nugali viską.

  • Sodinkite ar persodinkite lelijas. Jos mėgsta šiltą, saulėtą vietą ir dirvą su laidžiu podirviu. Molingą, sunkią dirvą gerinkite smėliu ir puriu kompostu. Į sodinimo griovelį berkite žvyro, paskui smėlio sluoksnį, į kurį ir sodinkite svogūnus. Taip paruoštoje net sunkioje dirvoje vanduo nestovės arti paviršiaus. Virš svogūno žemė turi būti lengva ir trąši, kad pridėtinės šaknys gautų pakankamai maisto medžiagų. Svogūnus sodinkite tokiu gyliu, kad žemių sluoksnis virš svogūno viršūnėlės būtų dvigubai storesnis negu jo aukštis. Didelius, plokščios formos svogūnus sodinkite giliau, užbertas žemių sluoksnis turi būti 3 kartus storesnis negu svogūno aukštis.

  • Baltąją leliją persodinkite, kol nepasirodė naujas stiebas, o dygsta jis maždaug rugpjūčio pabaigoje.

 

  • Sodinkite smulkiąsias svogūnines gėles: žydres, krokus, margutes, snieguoles, pavasarines leukonijas ir kt. 6–10 cm gylyje.

  • Kur laikyti iškastus svogūninių gėlių svogūnėlius? Svogūnėlius, kuriuos sodinsite rudenį, laikykite ten, kur neprieina pelės ir žiurkės. Ypač graužikai mėgsta tulpių svogūnėlius. Nesiimant priemonių, galima turėti didelių nuostolių. Geriausia svogūnus laikyti sandariai uždarytus, tam tinka plastikinės dėžutės su skylutėmis. Spąstais ir masalu graužikai nesidomi, jei gali prieiti prie tulpių svogūnų.

 

  • Nuo rugpjūčio vidurio sodinkite įvairius spygliuočius. Geriausia nusipirkti juos, išaugintus vazonuose ar konteineriuose, patogiausia tokius augalus pasodinti, jie lengvai prigyja. Taip pat metas persodinti į pastovią augimo vietą visus jaunus spygliuočius, prieš metus ar dvejus pasodintus.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie