Ūkininkė B. Kairienė apie pavogtą šieną pranešė policijai.
Ūkininkė B. Kairienė apie pavogtą šieną pranešė policijai.
Prie Dirdų

Dvi Rokiškio rajono ūkininkės susikivirčijo dėl šieno. Jų konfliktas išryškino tendenciją – Lietuvoje ūkininkams ūkiui plėsti jau trūksta žemės.

Ūkininkė Birutė Kairienė Kuosių (Kamajų sen.) kaime išsinuomojo beveik 4 ha žemės, vasarą nupjovė žolę, apvartė, o sausą šieną išsivežė buvusi žemės nuomininkė Giedrė Velžienė.

„Ne tik Rokiškio rajone, bet ir visoje Lietuvoje ūkininkams trūksta žemės, todėl kovojama dėl kiekvienos pėdos“, – teigė ūkininkė B. Kairienė. Vasarą ji pasirašė dešimties metų rašytinę sutartį su žemės savininke Nijole Mickiene, todėl nustebo neberadusi šieno. Paskambinusi buvusiai nuomininkei iš jos išgirdo skaudžius žodžius: „Tu esi niekas“. Pasikonsultavusi su advokatu, ūkininkė B. Kairienė apie pavogtą šieną pranešė policijai.

Net 26 metus minėtą žemės plotą nuomojo ūkininkė G. Velžienė. Ji teigė, jog norinti turėti gerą ganyklą, į žemę buvo investuota daug pinigų: bendradarbiaujant su Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkais, vykdomas projektas, sėjamos žolės. „Nustebau sužinojusi, kad kažkas pjauna mūsų prižiūrimą pievą“,- tikino G. Velžienė. Ji su savininke buvo sudariusi penkerių metų nuomos sutartį, terminui pasibaigus, jos nepratęsė, o dėl naudojimosi sutarė žodžiu.

Plačiau apie konfliktą – „Gimtajame Rokiškyje“.

Rašyti komentarą

10 Komentarai straipsnyje: "Rokiškio rajone – dviejų ūkininkių konfliktas dėl žemės"

avatar
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Ada
Ada

Gerbiama redakcija, prašau parašyti istorijos pabaigą, parašėt pradžia parašykit ir pabaigą, maniau visiems įdomu. Ačiū

Ada
Ada

Mielieji, pasibaigė iki teisminis tyrimas. Beje jaunoji ūkininkė, B.K buvo neteisii. Nėra nusikaltimo veikos. Užjauta p. Velzenei, kaip gyvenime būna. P. Birutės padėjote, o veliau po teismus tampo.

Birute

ikiteisminis tyrimas atnaujintas

Ada
Ada

Labai norėčiau sužinoti šios istorijos pabaiga. Jau atsakymai yra parašyti šios garbios ponios.ačiū labai norėtųsi viešai sužinoti. Lausiu straipsnio.

Ada
Ada

Labai norėčiau kad parašytumėte šios istorijos pabaiga. Viešai nes jau baigėsišita istorijs todel prašau parašyti reziume.ačiū

supermamite
supermamite

hyperaktyvi onia, kur jos nera? demesio trukumas?

kaimynka
kaimynka

Juokinga ir ne kitaip! Juk galima draugiškai sutarti, bet gi ne… Viena ponia negali niekaip savo principams nusileisti, kita gi laiko baisiai neturi, nes lipa per kitų galvas ir bet kokiom priemonėm siekia savo tikslų. 🙂 Oi negražu negražu… Dar ne taip seniai viena kitai buvo draugės ir padėjo sunkiu metu… Viena gi grįžo į kaimą, kita jai padėjo… bet.. kas buvo, tas pražuvo.

as palaikau
as palaikau

Stiprybes BIrute .teisybe tavo puseje.

Liuks
Liuks

Nu va , pagaliau isdrisa nors vienas zmogus pazabot tu Velzieni .Gal prades pagaliau zmonem skolas atidavinet.Kiek jau galma laukt.

Dalia
Dalia

Laikykitės Birute, naujokams reikia laiko įeiti į žemės rinką.