Ūkininkė B. Kairienė apie pavogtą šieną pranešė policijai.
Ūkininkė B. Kairienė apie pavogtą šieną pranešė policijai.
Prie Dirdų

Dvi Rokiškio rajono ūkininkės susikivirčijo dėl šieno. Jų konfliktas išryškino tendenciją – Lietuvoje ūkininkams ūkiui plėsti jau trūksta žemės.

Ūkininkė Birutė Kairienė Kuosių (Kamajų sen.) kaime išsinuomojo beveik 4 ha žemės, vasarą nupjovė žolę, apvartė, o sausą šieną išsivežė buvusi žemės nuomininkė Giedrė Velžienė.

„Ne tik Rokiškio rajone, bet ir visoje Lietuvoje ūkininkams trūksta žemės, todėl kovojama dėl kiekvienos pėdos“, – teigė ūkininkė B. Kairienė. Vasarą ji pasirašė dešimties metų rašytinę sutartį su žemės savininke Nijole Mickiene, todėl nustebo neberadusi šieno. Paskambinusi buvusiai nuomininkei iš jos išgirdo skaudžius žodžius: „Tu esi niekas“. Pasikonsultavusi su advokatu, ūkininkė B. Kairienė apie pavogtą šieną pranešė policijai.

Net 26 metus minėtą žemės plotą nuomojo ūkininkė G. Velžienė. Ji teigė, jog norinti turėti gerą ganyklą, į žemę buvo investuota daug pinigų: bendradarbiaujant su Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkais, vykdomas projektas, sėjamos žolės. „Nustebau sužinojusi, kad kažkas pjauna mūsų prižiūrimą pievą“,- tikino G. Velžienė. Ji su savininke buvo sudariusi penkerių metų nuomos sutartį, terminui pasibaigus, jos nepratęsė, o dėl naudojimosi sutarė žodžiu.

Plačiau apie konfliktą – „Gimtajame Rokiškyje“.

Rašyti komentarą

10 Komentarai straipsnyje: "Rokiškio rajone – dviejų ūkininkių konfliktas dėl žemės"

Informuoti apie
avatar
Rikiuoti pagal:   Naujausius | Seniausius | Įvertinimą
wpDiscuz