blank
Aplinkos apsaugos departamento nuotr.

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) duomenimis, Rokiškio (daugiau nei 25 tūkst. m3), Šalčininkų (daugiau nei 43 tūkst. m3), Trakų (daugiau nei 26 tūkst. m 3) ir Vilniaus (daugiau nei 35 tūkst. m3) rajonų savivaldybių teritorijose šiais metais dėl žievėgraužio tipografo pažeidimų išdžiūvusių ir džiūstančių medynų tūris sudaro daugiau kaip po 25 tūkst. kubinių metrų ir viršija Miškų įstatyme numatytą kriterijų.

Artimiausiu metu Valstybinių miškų urėdija (VMU) su savivaldybių administracijomis perspės vietos gyventojus ir įrengs informacinius ženklus apie planuojamas taikyti specialiąsias apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo valstybiniuose miškuose priemones, kur reikia, imsis tvarkymo darbų.

Kreipiamasi ir į gyventojus. Miško valdytojai, savininkai ir naudotojai privalo apžiūrėti savo miško valdas, esančias minėtose savivaldybėse per 10 kalendorinių dienų nuo šio pranešimo apie miškų stichinę nelaimę paskelbimo. Pastebėjus žievėgraužio tipografo pažeidimus savo miško valdoje, per 5 kalendorines dienas apie juos būtina pranešti VMT, laiku įgyvendinti sanitarines miško apsaugos priemones pagal gautus VMT nurodymus.

Per pastaruosius keletą metų tai yra pirmas kartas, kuomet skelbiama stichinė nelaimė dėl nuo masinio miško kenkėjų plitimo susidariusios situacijos miškuose. Vienas pagrindinių darbų, kovojant su žievėgraužio tipografo plitimu, yra sanitariniai kirtimai, ligotos medienos pašalinimas iš miško, jos žievinimas ar apsaugojimas kitomis priemonėmis.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ona
Ona
2023 7 rugpjūčio 14:09

eina kalbos, kad patys sugalvoja tas misku ligas, tai purskit, jei apipuole….

Anonimas
Anonimas
2023 7 rugpjūčio 12:22

Trys metus daugino, nieko nedarė, dabar matai stihine nelaimė paskelbė. Praeitais metais paprasčiau kad atkleimuotu tai nedavė.

Rekomenduojami video: