Lietuvoje rasti 53 užsikrėtę šernai.
Lietuvoje rasti 53 užsikrėtę šernai.

Nustatytas jau penktas Lietuvoje ir trečias Anykščių rajone afrikinio kiaulių maro (AKM) atvejis kiaulių laikymo vietoje.

Diagnozė patvirtinta keturioms kiaulėms laikytoms ūkyje Umėnų kaime (Troškūnų sen., Anykščių raj.).

„AKM – išplito beveik visame Anykščių rajone, todėl daugelio seniūnijų žmonėms iki rugpjūčio 30 d. teks paskersti laikomas kiaules. Tai palies daugiau kaip 200 ūkininkų, kurie laiko apie 600 kiaulių. Žmonės bus informuoti asmeniškai, patirti nuostoliai – kompensuoti“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

AKM protrūkiai Anykščių rajone patvirtina, kaip dėl kelių aplaidžių ūkininkų, nukentėjo visi šio krašto ūkiai. „Daugelis žmonių numoja ranka į mūsų įspėjimus ir nesilaiko biologinio saugumo reikalavimų: šeria kiaules maisto atliekomis ir termiškai neapdorota žole, neužpildo kilimėlių dezinfekciniu skysčiu, nepersirengia eidami į tvartą. Tai yra esminės priemonės, kurias būtina taikyti, norint apsaugoti ūkį nuo AKM. Visi turime būti itin budrūs, nes liga sparčiai plinta ir laukinėje gamtoje“, – pabrėžia V. Paulauskas.

Liepos 15-22 d. įvairiuose Lietuvos  miškuose rasti net 53 šernai, kuriems laboratorijoje atlikus tyrimus, nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM).

Gaišenos buvo aptiktos Zarasų (3 šernai), Jonavos (10), Kauno (6), Kaišiadorių (16), Šalčininkų (4), Rokiškio (4), Anykščių (5), Biržų (4), Kėdainių (1), Ignalinos (1) rajonuose.

Iš viso šiemet nustatytos 144 vietos, kuriose nustatytas AKM. Liga diagnozuota 200 nugaišusių ir 36 sumedžiotiems šernams.

bangenis

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Znaika Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Znaika
Znaika

Kodėl Lietuvos medžiotojai nedaro tvarkos su savo šernais,kai valdžia puola kiaulių augintojus.Ne augintojų kiaulės užkrėtė šernus,o medžiotojų šernai kiaules.