Naujosios rajono Ūkininkų sąjungos vadovės Dalios Lūžienės–Malijonienės pirmasis uždavinys – suvienyti byrėti pradėjusius rajono ūkininkus. Redakcijos archyvo nuotr.
Naujosios rajono Ūkininkų sąjungos vadovės Dalios Lūžienės–Malijonienės pirmasis uždavinys – suvienyti byrėti pradėjusius rajono ūkininkus. Redakcijos archyvo nuotr.

Rajono Ūkininkų sąjungos (ŪS) vairas patikėtas ūkininkei Daliai Lūžienei–Malijonienei. Ji pakeitė iš pareigų besitraukiantį ilgametį sąjungos vadovą Vytautą Šliką.

Kovoje dėl pirmininko posto – du kandidatai

Naujasis rajono ŪS vadovas buvo išrinktas visuotiniame susirinkime praėjusį ketvirtadienį trisdešimties balsų persvara. Iš šimto susirinkime dalyvavusių sąjungos narių 60 pasisakė už D. Lūžienę–Malijonienę, 30 – už ūkininką Valentiną Šedį, likusieji susilaikė. Ūkininkai kėlė ir Kalvių (Kamajų sen.) kaime ūkininkaujančio Jono Venslovo kandidatūrą, tačiau šis atsisakė dalyvauti rinkimuose.

Uždavinių – daug, tereikia vienytis ir veikti

Pirmininke tapusi ilgametė rajono ŪS tarybos narė D. Lūžienė–Malijonienė turi ekologinį ūkį Strepeikių (Obelių sen.) kaime. „Gimtajam Rokiškiui“ ji sakė, jog didžiausias jos, kaip sąjungos vadovės, tikslas – sulipdyti byrėti pradėjusią rajono ūkininkų vienybę. „Kaip ir bet kokioje kitoje organizacijoje veikiant kartu galima pasiekti daugiau. Turiu tikslą visus „surišti“ į bendrą šluotą. Kaip seksis – bus matyti, tikiuosi, pavyks. Normalu, kad yra skirtingų nuomonių, be abejonės, jos turi būti gerbiamos. Besipykdami lyg maži vaikai nieko nepasieksime. Manau, jog pasiekti kompromisą įmanoma tik kalbantis. To ir sieksiu“, – teigė pašnekovė.

Besipykdami lyg maži vaikai

nieko nepasieksime

Anot jos, laukia ir daugybė kitų iššūkių. Vienas iš šiuo metu svarbiausių – pasiekti, kad Pandėlio ir Rokiškio kaimiškoji seniūnijos neprarastų ūkininkauti nepalankių vietovių statuso ir būtų įtrauktos į sudarinėjamą naują nederlingų žemių žemėlapį. „Taip pat planuoju daug dėmesio skirti jaunųjų ūkininkų rateliams. Jaunieji ūkininkai – mūsų rajono ir visos Lietuvos ateitis, o dalyvaudama įvairiuose susirinkimuose matau, kad dauguma ūkininkų – senosios kartos atstovai. Norėtųsi, kad mūsų jaunimas aktyviau įsitrauktų į žemdirbišką veiklą ir nebijotų su ja sieti savo ateities gimtajame krašte“, – sakė D. Lūžienė–Malijonienė.

Anot jos, artimiausiu metu bus sprendžiamas rajono ŪS prisijungimo prie šalies ŪS klausimas. „Kviesimės jos vadovą Joną Talmantą ir derėsimės, spręsime. Prisijungimas prie respublikinės organizacijos mūsų ūkininkams turi būti naudingas ir negali apsiriboti vien tik nario mokesčio pervedimu į banko sąskaitą. Norėsime, kad būtų atsižvelgta į mūsų kai kuriuos pageidavimus, klausime, ką mainais už tai gausime“, – sakė D. Lūžienė–Malijonienė.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: