Auga group nuotr.

Surinkti Rokiškyje

Hibridinių traktorių gamybos sutartį su Rokiškio mašinų gamykla „AUGA group“ pasirašė dar 2021-ųjų pabaigoje. Mūsų mieste įsikūrusi gamykla turi ilgametę patirtį žemės ūkio mašinų gamybos ir metalo apdirbimo srityse.

„Turime gamybinę bazę, pajėgumų ir patirtį, kurią panaudosime šio projekto įgyvendinimui. Džiaugiamės, kad perspektyvios ir naujos technologijos yra gaminamos pas mus. Inovacijos yra būtinos žemės ūkio sektoriui, juk visas pasaulis yra susirūpinęs aplinkai daromu poveikiu. Viena tokių reikalingų technologijų jau pradėta gaminti būtent Lietuvoje“, – tuomet pasakojo Rimgaudas Kilas, Rokiškio mašinų gamyklos generalinis direktorius.

„AUGA group“ generalinis direktorius Kęstutis Juščius pasakoja, kad pasiūlymų gaminti pirmąją traktorių partiją „AUGA group“ sulaukė ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio gamintojų. Tačiau „AUGA group“ siekė, kad šalyje sukurtos technologijos būtų ir surinktos Lietuvoje, todėl pirmajai gamyklinei partijai pasirinko Rokiškio mašinų gamyklą, turinčią ilgametę patirtį žemės ūkio technikos gamybos srityje.

Pirmieji trys traktoriai

Pirmojoje traktorių partijoje – trys traktoriai. Kiekviename jų yra įmontuoti skirtingi komponentai. Serijinei gamybai bus naudojamas tas technologinių sprendimų derinys, kuris šiais metais atliekamų gamybinių bandymų metu duos geriausią rezultatą. Gamyklinėje hibridinio traktoriaus „AUGA M1“ versijoje panaudoti pasaulyje žinomų gamintojų komponentai, pavyzdžiui, „Ford“ vidaus degimo variklis, CLAAS kabina.

Lietuvos inžinierių sukurtas hibridinis traktorius „AUGA M1“ unikalus savo sprendimais, kurių iki šiol didieji pasaulio žemės ūkio technikos gamintojai neišsprendė – tai galimybė dirbti ilgas valandas ir patogus kuro papildymas.

„Iki šiol pasaulyje sukurti dujomis varomi traktoriai laukuose pajėgė dirbti tik iki 4 valandų, kadangi dujų balionai fiziškai netilpdavo į traktoriaus konstrukciją. Mūsų inžinierių sukurta konstrukcija leidžia traktoriuje sutalpinti didesnius biometano dujų balionus. Antroji kliūtis, kuri neleido biometanu varomiems traktoriams išplisti – neišvystyta biometano degalinių infrastruktūra. Mes šią problemą išsprendėme, pasiūlydami greitai bei patogiai pakeičiamą dujų kasetę, kuri pripildoma ne traktoriuje, o biometano gamykloje ir pristatoma į kiekvieną ūkį. Todėl biometano degalinių ūkiuose nereikės įrengti“, – sako K. Juščius.

„AUGA M1“ traktorius naudoja hibridinę biometano-elektros kuro sistemą. Traktoriui dirbant, vidaus degimo variklis, varomas biometanu, generuoja energiją ir tiesiogiai perduoda ją į elektros variklius, kurie suka ratus.

Dirbant įprastomis sąlygomis, kurios nereikalauja didelės galios, traktorius kaupia sugeneruotą energijos rezervą baterijose. Tokia sistema nešvaisto energijos mažo apkrovimo sąlygomis, naudoja palyginti nedidelį, bet efektyvų variklį ir geba išgauti didžiulę galią, kai jos prireikia.

„AUGA group“, atlikusi technologinius bandymus laukuose, sieks paleisti masinę gamybą dar šiais metais.

„Auga Group“ inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Audrius
Audrius
2023 9 vasario 18:48

Tai kad eilini kart Rokiskio Masingamykla nesugebejo sukurt ir pagamint projekto nekopijuojant kitu cia sitas kratinys pavadintas bio traktoriumi yra gryn gryna claas xeriono kopija nes ta net isvaizda isduoda

Algis
Algis
2023 9 vasario 4:57

Tai kad ukininkai karves isnaikins ,is kur tada su do gausim? Gal irgi reikes i Lenkija vaziuoti kakuciu parsivezti?

Antanas
Antanas
2023 8 vasario 17:47

Šaunumėlis.

Morta
Morta
2023 8 vasario 13:19

puiku, kad sukure toki traktoriu, bet kas ji isigys, tik milionierius ukininkas….

Z ukis
Z ukis
2023 9 vasario 2:19
Atsakinėti į  Morta

Tokiom kainom vargu ar nereiks traktorių kurti jie gali daug ką o kas naudos jei ūkių nebus

plius
plius
2023 9 vasario 13:31
Atsakinėti į  Morta

Tik tegu neverkia ukininkai

Rekomenduojami video: