blank
15min.lt nuotr.

Per talką vienur bus atsodinama, kitur – įveisiama

„Šiais metais miškasodžio talkos orientuojamos į naujų miškų įveisimą, todėl kiekvienas žmogus, organizacija ar įstaiga, atvykę į talką, gali prisidėti prie Lietuvos miškingumo didinimo, iš arti susipažinti su vienu iš svarbiausių miškininko darbų“, – ragindamas prisijungti sakė VĮ VMU Rokiškio regioninio padalinio vyriausiasis miškininkas Justas Vojega.

Mūsų rajone dviejuose miškuose numatyta atsodinti iškirstus plotus. Rokiškio girininkijoje, Apūniškio miške (Rokiškio kaim. sen.), bus atkurta 1,7 ha plyno kirtimo biržė, kurioje planuojama pasodinti 5,1 tūkst. pušies sėjinukų. Kamajų girininkijoje, Salagirio miške, taip pat plyno kirtimo biržėje bus atkurta 4,2 ha miško – pasodinta 12,6 tūkst. eglės ir beržo sodinukų.

Dar dviejose vietose miškas sužaliuos ten, kur jo anksčiau nebuvo. „Sėlynės girininkijoje, Raisto miške, 1,8 ha plote, įveisime naują mišką, pasodindami 5,4 tūkst. ąžuolo ir eglės sodinukų. Obelių girininkijoje, Vabolių kaime, įveisime 6 ha naujo miško, pasodindami 18 tūkst. eglės sodinukų“, – informavo J. Vojega.

Mūsų rajone naujiems miškams skirta trys dešimtys hektarų

Specialistas pabėrė ir daugiau skaičių. Pasirodo, per šį pavasarį visame Rokiškio regioniniame padalinyje naujai bus įveista beveik 47 ha miškų: Rokiškio rajone – 30,8 ha, Kupiškio rajone beveik perpus mažiau – 15,8 ha. Pasak J. Vojegos, šie valstybinės žemės plotai perimti iš Nacionalinės žemės tarnybos. Tai nederlingos, užmirkusios vietos, kurios nedomina žemdirbių.

Taip pat šį pavasarį regioniniame padalinyje bus atkurta beveik 278 ha kirtaviečių: Rokiškio rajone – 157,6 ha, Kupiškio – apie 120 ha.

Turime savų sodmenų

VĮ VMU Rokiškio regioniniame padalinyje bus pasodinta šimtai tūkstančių sodmenų. „Daugiausiai sodiname eglės sodinukų – 481,77 tūkst. Šie sodmenys užauginami Rokiškio regioninio padalinio medelyne. Patys užsiauginome ąžuoliukų, dalį berželių, keletą tūkstančių juodalksnių. Ko trūksta, atsivešime iš kitų medelynų“, – paaiškino miškininkas.

Visoje Lietuvoje VMU įveisiamų naujų miškų plotas bus rekordinis – 748 ha. Taip pat, kaip ir kasmet, bus pasodinta apie 30 mln. miško sodmenų atkuriant iškirstas kirtavietes.

Registruotis – iš anksto

Talkininkų registracija į nacionalinį miškasodį prasidės balandžio mėnesį. Registruotis reikėtų VMU svetainėje www.vmu.lt. Joje bus nurodyti Rokiškio regioninio padalinio specialisto kontaktai. Į jį reikėtų kreiptis norint dalyvauti miškasodyje.

Ko gero, talkininkauti ar išmokti sodinti panorės ne tik suaugusieji ir gimnazistai, bet ir gerokai mažesni pipirai. Kokio amžiaus galėtų būti jauniausieji talkininkai? J. Vojega šypsojosi: „Žinoma, prisijungti gali ir vaikai. Sparta galbūt nebus didelė, bet su tėvų ar vyresnių porininkų pagalba jie tikrai galės padirbėti.“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments