Ūkininkas Gytis Galvanauskas (centre) pasakojo ir apie sėkmes, ir apie keblumus. V. Bičiūnaitės nuotr

Važiavo keletą šimtų kilometrų

Praėjusį antradienį po Suvainiškį  sukinėjosi tiek automobilių, kiek jų suvažiuoja tik per atlaidus. Tądien vyko respublikinis renginys – lauko diena „Bearimė žemdirbystė – juostinės sėjos ypatumai“, į kurį iš visos Lietuvos susirinko apie 70 ūkininkų ir su žemės ūkių susijusių specialistų, įmonių atstovų. Tarp jų – mokslininkai, Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimų agentūros atstovai. Kaip informavo organizatoriai, daugiausiai ūkininkų suvažiavo iš Rokiškio (8), Kupiškio (6), Anykščių (5), Biržų (4) rajonų, po vieną du atvyko iš Zarasų, Utenos, Panevėžio, Pakruojo, Ukmergės, netgi tolimų Švenčionių, Vilniaus, Raseinių, Klaipėdos, Akmenės, Kretingos, Šakių, Jurbarko, Tauragės ir Telšių rajonų. Apie 10 žmonių atvyko iš anksto nesiregistravę, todėl geografija gali būti kur kas platesnė. Toks susidomėjimas renginiu rodo, kad bearimės technologijos darosi vis aktualesnės. Žinoma, per visą Lietuvą nevažiuosi vien tam, kad paklausytum pranešimo. Ūkininkus labiausiai atviliojo praktiniai dalykai – išvyka į Suvainiškio apylinkėse ūkininkaujančio Gyčio Galvanausko šeimos ūkį bei parodomoji juostinė sėja.

Palygino ariamąją ir bearimę technologijas

Renginio metu mokslininkai pasidalino tyrimų duomenimis ir įžvalgomis. VDU Žemės ūkio akademijos prof. dr. Vaclovas Bogužas skaitė pranešimą apie tvaraus ūkininkavimo technologinius sprendimus, energijos vartojimo efektyvumą žemės ūkyje ir dažniausiai pasitaikančias klaidas plėtojant bearimes technologijas.

Žemdirbių patirtis rodo, jog, įgudus taikyti tiesioginės ir juostinės sėjos technologijas, yra gaunami tokie patys arba net didesni derliai, lyginant su ariamąja technologija, o bendros sąnaudos ir išlaidos sumažėja 30–40 proc. Taip pat padidėja darbo našumas ir sutrumpinamas darbo laikas. Toks žemės dirbimo būdas gerina dirvožemio sveikatą: saugo nuo erozijos, didina organinės anglies kiekį ir sudaro geresnes galimybes tarpti biologinei įvairovei.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: