blank
LRT.lt nuotr.

Nuo 2023 m. sausio 1 d. Lietuvoje bus leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose THC (psichoaktyvios medžiagos tetrahidrokanabinolio), randamos kanapėse, kiekis sudaro ne daugiau kaip 0,3 proc. Šiuo metu ši riba siekia 0,2 proc. Tokią žinią išplatino ŽŪM.

Taip pat nebebus reikalaujama, kad, tiekiant rinkai iš pluoštinių kanapių pluošto pagamintus gaminius, būtų pateikiamas laboratorinių tyrimų protokolas su tyrimų rezultatų vertinimo išvada dėl THC kiekio tokiuose gaminiuose. Būtų leidžiama pluoštines kanapes auginti kaip tarpinius pasėlius iki augalų vegetacijos pabaigos.

Ar mūsų rajono ūkininkai ketina plėsti kanapių pasėlius? Tokį klausimą pateikėme Ūkininkų sąjungos vadovui Mindaugui Petkevičiui. „Apskambinau keletą ūkių. Norinčių yra, bet ūkininkus baugina nežinomybė, nes praėjusį kartą jie buvo apgauti“, – sako M. Petkevičius, mat 2020 m. dėl nežinomybės, ar bus priimtas naujas Pluoštinių kanapių įstatymas, ir užsitęsusių jo priėmimo procedūrų šių augalų plotai stipriai sumažėjo. Jo žiniomis, šįmet kanapes grūdams augino 2 rajono ūkiai, o dėl trečio abejojantis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

naujieji
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: