blank
15min.lt nuotr.

Įtarimų dėl šios ligos kilo Kaune, Petrašiūnų rajone esančiame mažame ūkyje staiga nugaišus kelioms vištoms ir kalakutams. Ištyrus gaišenų mėginius, patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo H5N8 virusas. Aplink ligos paveiktą ūkį nustatytos apribojimų ir stebėsenos zonos, likę gyvi paukščiai bus saugiai sunaikinti, o laikymo vieta – išvalyta ir išdezinfekuota. Į nustatytas apribojimų ir stebėsenos zonas komerciniai paukščių ūkiai nepatenka. Tai pirmas mūsų šalies istorijoje atvejis, kai paukščių gripas nustatytas naminių paukščių ūkyje. Laukiniams paukščiams (gulbėms nebylėms) šis virusas buvo diagnozuotas 2017 m.

Šios atmainos paukščių gripas žmonių sveikatai pavojaus nekelia, jis pavojingas tik sparnuočiams. Gyventojai raginami saugoti laikomus naminius paukščius nuo kontakto su laukiniais vandens paukščiais: privaloma apriboti naminių paukščių galimybę laisvai vaikščioti lauke ir išleisti juos tik į lauko aikšteles (savo kiemus), kurios įrengtos ar aptvertos taip, kad naminiai paukščiai neturėtų tiesioginio kontakto su laukiniais. Pastebėjus pakitusią auginamų paukščių elgseną ar jų sveikatos sutrikimo požymių, privalu nedelsiant pranešti veterinarijos gydytojui ar regioniniam VMVT padaliniui.

2020 m. dėl Europoje plintančio paukščių gripo viruso, pasireiškusio tiek laukiniams paukščiams, tiek naminių paukščių ūkiuose, teko nugaišinti beveik 9 mln. naminių paukščių.

Liga suaktyvėja per paukščių migraciją ir dėl vietoje pasilikusių paukščių judėjimo. Žiemos laiku krentanti oro temperatūra gali padidinti laukinių paukščių judėjimą ir paspartinti paukščių gripo virusų išgyvenimą aplinkoje. Riziką padidina paukščių būriavimasis migracijų metu, skirtingos geografinės kilmės laukinių paukščių maišymasis

VMVT inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments