blank
15min nuotr.

Aukštaitijos regiono aktualijos

Pasėlių savidraudos fondo „VH Lietuva“ Aukštaitijos regiono vadovė Julita Kundelienė pasakoja, kad per porą metų regione apsidraudusių ūkininkų skaičius išaugo maždaug du kartus. Be to, matydami orų išdaigas, ūkininkai pradėjo draustis gerokai anksčiau.

„Jeigu anksčiau ūkininkai mąstydavo – pirmiausia pasėsiu, palauksiu, kol sudygs, ir tada matysiu, ar drausti pasėlius, tai dabar jau tokių klausimų nebekyla. Pernai ryškiai matėme, kad žemdirbiai draudžia ne išdygusius augalus, o savo pasėlių planą. Ir dėl tokio pasikeitusio savo elgesio tik laimi, nes, pavyzdžiui, lauką užplaka liūtis, ir jam jau galioja draudimo apsauga. Taip žemdirbiai apsisaugo nuo ankstyvųjų rizikų“, – Aukštaitijos regione pastebi J. Kundelienė.

„Visuose Aukštaitijos rajonuose fiksavome pasėlių apsaugos augimą. Dėl vis ekstremalesnių oro sąlygų pernai pastebėjome, kad ūkininkai itin noriai rinkosi draudimo apsaugą nuo ugnies rizikos. Be tradiciškai Aukštaitijoje dominuojančių kultūrų – javų, aliejinių ir ankštinių augalų – apsaugos, pernai ūkininkai jau noriai rinkosi ir visai naują, sodų ir uogynų draudimą“, – 2022 m. Aukštaitijos regione apžvelgia J. Kundelienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: