blank
O. Samėnienės nuotr.

– Ar esate suskaičiavusi, kiek Jūsų sode auga skirtingų augalų rūšių?

– Geras klausimas. Ne, nesuskaičiavau, bet, manau, apie 100 rūšių bus. Man svarbiau ne kiekis, bet augalo istorija – kas padovanojo, iš kur atkeliavo, žydėjimo laikas, kvapas. Norisi, kad sode gėlės žydėtų nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, džiugintų akį ir skleistų nuostabius kvapus. Labai smagu stebėti, kaip vabzdžiai lanko žydinčias gėles, krūmus. Reikės kada vienmečius ir daugiamečius augalus tiksliau paskaičiuoti. Ačiū už mintį.

– Kokie augalai Jūsų gėlyne kasmetiniai? Be kurių neapsieinate?

– Alpinariume „įkurdintos“ viendienės, vilkdalgiai, astilbės, mahonijos krūmeliai, šilokai, gvazdikėliai, ežiuolė, levandos, melsvės, įvairios samanėlės plečiasi kasmet. Neseniai iš draugės atkeliavo pentiniai, kurie puošia šiltnamio šoną. O hiacintus, narcizus ir tulpes auginu ežiose – penas ne kūnui, o sielai. Yra vaistažolių kampelis: mėtos, čiobreliai, raudonėlis. Man labai patinka rožūnė, katilėliai, jie visada randa vietą mano sode. Turiu ir augalų „prieglaudą“, tiems, kuriems tais metais neliko vietos darželyje ar kažkam nebereikalingi.

– Ar sodindama naujus augalus kažkuo labai džiaugiatės? Galbūt turite atradimų?

– Džiaugiuosi kiekvienu augalu, kartais net neišraunu neužmirštuolės, išdygusios ne vietoje, palieku rusmenę ten, kur pati pasisėjo. Stengiuosi gyventi darnoje su gamta. Kiekvienas augaliukas savaip gražus, nepakartojamas. Dabar dumplūnė „karaliauja“ darželyje – teks gelbėti kitus augalus…

– Ar daug laiko užtrunka prižiūrėti tokį sodą?

– Laiko, kiek skiriu augalų priežiūrai, alpinariumo tobulinimui, neskaičiuoju, nes tai teikia malonumą, vešintis augalas ar kompozicija džiugina sielą. Smagu, kai savo darbo rezultatus.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments