blank

Dalį jau gavo

Dėl Rusijos karo veiksmų Ukrainoje paukštininkystės sektoriaus ūkininkams ir įmonėms smarkiai pabrango pašarai. Išaugus sąnaudoms, jų veikla tapo nuostolinga. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) informuoja, kad nuostolių patiriantys broilerių ir vištų dedeklių augintojai jau gavo pirmąsias kompensacijas. Iš viso gautos 35 paraiškos, reikalavimus atitiko 33. Pastarosioms jau išdalinta 1,84 mln. eurų parama.

ŽŪM išplatintame pranešime pateikiami tokie paramos skaičiai: už broilerio gyvo svorio kilogramą skirta 0,08 Eur (arba 0,20 Eur už broilerį), o vištų dedeklių laikytojams – 0,009 Eur už vieną A ir B klasės kiaušinį. Kol kas pagalba teikiama už 2022 m. kovo–gegužės mėn. laikotarpį.

Iš viso Lietuvos paukštininkystės sektoriui dėl Rusijos karinės invazijos į Ukrainą poveikio numatyta 3,8 mln. Eur išimtinės sureguliavimo pagalbos lėšų.

Perdirbi savame ceche kompensacija nepriklauso

Paraišką pateikė ir pagalbos lėšų sulaukė ŽŪB „Audrupio paukštynas“. Ironiška, tačiau vienu aspektu ši valstybės skirta parama bendrovei nedėkinga todėl, kad ji užsiima ir perdirbimu. Bendrovės pardavimų vadovas Marius Stasiškis paaiškino, jog koeficientas taikomas už į rinką išleistą produkciją, t. y. parduotus kiaušinius. Tačiau dalis kiaušinių keliauja ne į prekybos centrus ar parduotuves, o nukreipiama į įmonės perdirbimo cechą, konditerijos cechus. Už juos kompensacija nepriklauso. Tačiau jei kiaušiniai parduodami kitos įmonės perdirbimo cechui, jau kompensuojama.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: