blank
Ne visos pavasarį pasodintos pušelės ištvėrė vasaros kaitrą. Dabar jos atsodintos. V. Bičiūnaitės nuotr.

Rokiškio miesto Panevėžio gatvės gyventojai pastebėjo, jog vasarą neišgyveno dalis pušelių, pavasarį pasodintų pievelėje prie individualių garažų, besidriekiančių nuo laidojimo namų „Pas Angelę“ „Norfos“ prekybos centro link. Paskambinusieji į redakciją svarstė, ar tik ne per retai jos buvo laistomos?

Aplaidumo faktą paneigė miesto seniūnas Arūnas Krasauskas. Pasak jo, miesto želdinių būklę nuolat tikrina rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Ingrida Trumpaitė: „Ji ryte dar prieš 8 val. apvažiuoja ir patikrina. Vos atėjęs į darbą, jau gaunu pastebėjimų, kur reikia laistyti ar dar kažką daryti. Gėlynus, sodinukus laisto AB „Rokiškio komunalininkas.“

I. Trumpaitė paaiškino, kad, net labai gerai prižiūrint, 30 proc. daugiamečių augalų per pirmus 1–2 metus neišgyvena. Priežastys gali būti įvairios: pažeistos šaknys, nepalankios oro ar dirvos sąlygos, tyčiniai pažeidimai ir kt. Pušelės buvo sodinamos ne plikomis šaknimis, o augusios vazonėliuose. I. Trumpaitė spėja, kad joms, nors ir laiku laistytoms, pakenkė vasaros kaitra. Šiuo metu pušelės atsodintos.

 

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Petras
Petras
2021 7 rugsėjo 8:06

Prastai sodino, iš karto medelių nepririšo ir vėjas jas išvartė.

Liūdna
Liūdna
2021 6 rugsėjo 18:00

Labai liūdna, kai visokios “blevizgos” rašomos laikraštyje, o kai mūsų miesto gyventojas pasaulio varžybose užima prizinę vietą, kažkaip tyliai nutylima, užmirštama pasidžiaugti…..

Last edited 10 Dienos Prieš by Liūdna
Andrius Stanys
Administratorius
blankblank
2021 6 rugsėjo 18:52
Reply to  Liūdna

Bus pasidžiaugta. 😉

Smalsutis
2021 6 rugsėjo 14:18

Tas pušeles sodintojai sodino atžagariomis rankomis.