blank
Pernai nacionalinėje miškasodžio talkoje dalyvavo per 100 rajono talkininkų. Redakcijos archyvo nuotr.

Per du dešimtmečius puoselėjama tradicija kiekvieną pavasarį rajono bendruomenę pakviesti į pavasarinę miško sodinimo talką tęsiama ir šiemet. Rokiškio miškų urėdija talkininkus kviečia mišką sodinti balandžio 7–8 d.

Pernai per dvi nacionalinės talkos dienas mišką sodino per šimtą talkininkų: jie Raisto (Sėlynės girininkija) ir Steponių (Rokiškio girininkija) miškuose atkūrė 6 ha miško (pasodino per 20 tūkst. medelių – ąžuoliukų, eglaičių, liepaičių ir pušelių). Miškininkų iniciatyva ir talkininkų pagalba Sėlynės girininkijoje pasodinta „Parlamentarų giraitė“, kurioje stiebiasi 103 medžiai: 25 liepaitės ir 78 ąžuolai. Tai – padėka 103 Seimo nariams, 2015 m. pavasarį atstovėjusiems mūšį už miškų urėdijų, o kartu ir regionų išsaugojimą.

Lietuvos rekordus registruojanti agentūra „Factum“ oficialiai patvirtino, kad pernai per pirmąjį visuotinį miškasodį, organizuotą balandyje, užsodintas iki tol didžiausias miškų plotas – 80,53 ha, per 42 urėdijas talkininkai pasodino beveik pusė milijono medelių.

Šiemet per nacionalinę talką rekordų nesiekiama. Rokiškio miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas sakė, jog talkoje labai laukiami visi, mylintys mišką ir savo darbu galintys prisidėti prie miškasodžio. O urėdijos darbuotojai nacionalinės talkos dalyviams žada šiltą pasibuvimą gamtoje, atgaivą ir pačių geriausių įspūdžių.

Kuriuose Rokiškio urėdijos miškuose balandžio 7–8 d. vyks nacionalinė miško sodinimo šventė, kol kas tikslinama. Vieta priklausys nuo to, kokius medelius medelyne dėl tebesilaikančio įšalo pavyks iškasti, o gal reikės talkininkams gabenti iš rudens paruoštus sodmenis.

Nacionalinės miško sodinimo šventės ištakų iniciatorius – garsus Lietuvos gamtininkas profesorius Tada Ivanauskas. Jis siekė, kad visuomenė artimiau bendrautų su miškininkais, susipažintų su jų atliekamu darbu, suprastų miškininko profesijos reikalingumą, saugotų ir mylėtų mišką.

GR ir Rokiškio miškų urėdijos inform.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments