Kasmet miškų urėdijai talkina ir jaunieji miško bičiuliai

Raisto miške ruošiamasi įveisti naujus plotus

Norintieji talkininkauti miškininkams turi registruotis Valstybinių miškų urėdijos (VMU) tinklalapyje.

Antradienį ryte pažiūrėjus, kiek talkininkų užsiregistravo Rokiškio regioniniame padalinyje, matėsi skurdoki skaičiai – tik 17, o laisvų vietų – daugiau kaip 100. Tačiau vyriausias miškininkas Justas Vojega nuramino – sodintojų būrys gerokai didesnis, mat registravimosi internetu sistema turi trūkumų: jei registruojasi įmonė ar organizacija, ji skaičiuojama kaip vienas asmuo.

Pasak J. Vojegos, be pavienių asmenų, miškasodyje pareiškė norą dalyvauti Rokiškio jaunimo centras ir Rokiškio profesinio mokymo centras.  Apie 30–40 žmonių darbuosis Sėlynės girininkijai priklausančiame Raisto miške. Ten 1,8 ha plote planuojama įveisti naują  mišką, kuriame sužaliuos ąžuoliukai ir eglutės. 20–30 talkininkų plušės Šimonių (Kupiškio r.) girininkijoje, kuri taip pat pavaldi Rokiškio padaliniui.

Planavo iš anksto

Rokiškio jaunimo centras miškasodyje dalyvaus pirmą kartą. Šio centro direktorės pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė sakė, kad ši mintis puoselėta jau anksčiau, o su miškininkais juos sieja sena draugystė. „Nuo 2009 metų dalyvaujame akcijoje „Darom“, švariname miškus. Einame ten, kur būna ką veikti, kur daugiau darbo. Šįkart nutarėm dalyvauti ir miškasodyje, – sakė pavaduotoja.  Planuojame sodinti 3–4 val., bet kiek reikės, tiek ir dirbsim.“

Rimtai ir ilgalaikei veiklai nusiteikę Rokiškio profesinio mokymo centro mokiniai ir pedagogai. Pasak direktorės Dianos Giedrikienės, centras siekia tapti „Žaliąja mokykla“, tad dalyvavimas miškasodyje – vienas žingsnelis tikslo link.

Sugalvojote ekspromtu? Turėkite įrankius ir pirštines

Registruojantis internetu, reikia pasirinkti norimą regioninį padalinį, girininkiją. Ten pat pateikiamas kontaktinio asmens telefono numeris, vietos koordinatės. Su miškasodžio reikalus koordinuojančiu J. Vojega galima susisiekti tel. 8 620 46 188. Miškininkas sako, kad žmonės gali atvykti ir nesiregistravę iš anksto, sugalvoję ekspromtu, tik tuomet patys turėtų atsivežti kastuvus, darbo pirštines.

Visoje šalyje per Nacionalinį miškasodį planuojama įveisti rekordinį plotą naujų miškų – net 748 ha, arba 2 mln. naujų medelių. Prisijungti gali kiekvienas gyventojas, įmonė, įstaiga, organizacija ar bendruomenė.

 

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments