Vismantei ir Mantui Griškevičiams ekstremaliu išbandymu tapo moliūgų derliaus nuėmimas. V. ir M. Griškevičių archyvo nuotr.

Patraukliausi tie, kuriuos įmanoma pakelti

Sausoka vasara nenuvylė eksperimentuoti mėgstančios laibgaliečių Vismantės ir Manto Griškevičių šeimos, įsteigusios „Domicelės daržovių ūkį“. Daržovėmis užsodinus daržą, liko nepanaudotas apie 15 a plotas. Jame šeimininkai nusprendė pasėti moliūgų, nes tai maistinga, nereikli, minimalios priežiūros reikalaujanti, bet daug panaudojimo būdų turinti daržovė. Kaip tarė, taip ir padarė, taigi per vasarą  tame sklype vešėjo moliūgai. Daugiausiai vietos buvo skirta „Bambino“ veislei, kurios vaisiai patrauklūs dydžiu, – jie sveria 15–20 kg. Šeima neplanavo auginti labai didelių ir dekoratyvinių veislių moliūgų.

Sumanymas pasiteisino. Sklype išaugo apie 4 t moliūgų. Dabar jie jau išskinti ir laukia pirkėjų. Dalį moliūgų šeimininkai išpardavė su daržovių krepšeliais vasaros metu. Kitą dalį realizuoja dabar: didžiuliai moliūgai keliauja  Helovinui, mažesni – maistui. Juos perka rokiškėnai, nes ir reklamuojamasi Rokiškio rinkoje.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Reda Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Reda
Reda

Kokia graži ir darbšti šeima. Sėkmės jiems!