J. Kačerausko nuotr.

Teiksiantys paraiškas paramai pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklą ,,Parama smulkiesiems ūkiams“ arba priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ gauti, tuo pačiu galės dalyvauti ir nuo kovo 4 dienos teikti paraiškas pagal priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“, skelbiama Aplinkos ministerijos pranešime.

„Naujose taisyklėse numatyta galimybė paspartins smulkiųjų ūkininkų, gamintojų įsitraukimą į trumpąsias tiekimo grandines, įsigyjant pakavimo, fasavimo ar kitą įrangą. Taip pat jie galės susikurti interneto svetainę arba internetinę parduotuvę ir taip kompensuoti dalį pardavėjo darbo užmokesčio išlaidų. Tikimasi, kad tai užtikrins galutinių vartotojų pasiekimą bei pardavimo pajamų augimą“, – pranešime cituojamas žemės ūkio ministro patarėjas Jonas Pupius.

Pasak jo, siekiantys investuoti į žemės ūkio valdas projektui galės gauti iki 50 tūkst. eurų paramos. Tuo metu iš viso investicijoms įgyvendinti bus skirta 25 mln. eurų.

Didžiausia išmokos suma, kurią verslo planui įgyvendinti galės gauti smulkieji ūkininkai – 15 tūkst. eurų. Šiam paraiškų priėmimui iš viso bus skirta 10 mln. eurų Europos Sąjungos ir valstybės paramos.

Iki 120 tūkst. eurų vienam projektui paramos bus skirta dalyvausiantiems 2014-2020 m. kaimo plėtros programos „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“ veiklos srityje. Jai iš viso skirta 2,9 mln. eurų lėšų.

ELTA

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie