V. Bičiūnaitės nuotr.

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) kasmet vykdo žemės ūkio augalų, kuriuose yra didelė tikimybė aptikti genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) priemaišų, pasėlių stebėseną. 2019 m. Augalininkystės tarnybos specialistai paėmė 81 mėginį iš įvairiose Lietuvos vietose auginamų kviečių, rapsų, kukurūzų, pupų, bulvių, cukrinių runkelių, liucernų ir sojų pasėlių.

Pasėlių mėginiai genetinės modifikacijos tyrimams buvo imami iš 2019 m. žemdirbių deklaruotų žemės ūkio augalų plotų. Grūdinių augalų auginimas vyrauja derlingiausiuose šalies regionuose, kur intensyviai vystoma augalininkystė, o ūkiuose auginama po 50 ir daugiau hektarų kviečių, kukurūzų ar rapsų, todėl daugiau kaip po 10 mėginių iš atokiau vienas nuo kito esančių vienarūšių pasėlių ėmė Šiaulių, Kauno ir Panevėžio regioniniai skyriai. Pasyvesniuose regionuose genetinės modifikacijos tyrimams imta po kelis mėginius.

Mėginius tyrę Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai nustatė, kad Lietuvos augalininkystės ūkiuose genetiškai modifikuoti augalai neauginami.

Valstybinės augalininkystės tarnybos inform.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie