Remigijus ir Jolita Pretkai sode turi rimtą pagalbininką – 16–metį sūnų Deividą. R. Keliuotytės nuotr.

Viskas prasidėjo juokais

Jolita pasakoja, kad gal prieš šešerius metus atsitiktinai pamatė kvietimą dalyvauti TV3 laidos „Svajonių sodai“ konkurse. „Pagalvojau, kodėl gi ne? Šiaip, juokais reikia pabandyti. Užpildėm anketą ir išsiuntėm, tikrai nesitikėjom, kad kas nors iš to išeis. Sulaukėm skambučio“, – šypsosi prisiminus pačią sodo atsiradimo pradžią Jolita.

Juokai juokais, bet laibgaliečiai iššūkį priėmė. Juos konsultavo Sodininkystės ir daržininkystės instituto Babtuose mokslininkai, dr. Darius Kviklys. Ir ne tik konsultavo, bet ir ištyrė dirvožemį, ar jis tinkamas sodui veisti, padėjo pasirinkti obelaičių veisles, o dr. D. Kviklys net pats prisidėjo prie pirmųjų medelių sodinimo, parodė, kaip teisingai tai daryti.

Eksperimentai

Taip padedant mokslininkams atsirado pirmasis eksperimentinis Pretkų sodas, kuriame buvo pasodinta kelių veislių 220 obelaičių. „

Turėjom laisvos žemės, nežinojom, kaip geriausiai ją išnaudoti. Galvojom ir apie uogas, tačiau visoms – braškėms, avietėms, gervuogėms, šilauogėms – reikėtų įrengti laistymo sistemą. O pastarosioms prireiktų dar ir specialios žemės. O vandens šioje žemėje nėra – tvenkinio neverta net kasti, turim tik šulinį. Todėl laimėtas konkursas padėjo apsispręsti, kad auginsim obelis“, – sako Remigijus.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie