Vos daugėja
Lietuvoje pastebimas ūkių stambėjimas. O kaip bitynai? Ar jie plečiasi? „Vyresni bitininkai mažina bičių šeimų, jaunesni padaugina 3–4 šeimomis. Skirtumas nedidelis. Turime tris stambesnius bitynus, kuriuose gyvuoja daugiau nei 100 šeimų. Taigi mūsų situacija nėra tokia kaip ūkininkų, kai nugali stambieji. Bitutės – kitas reikalas“, – sakė D. Trumpienė. Ji neskaičiavo, kiek bitininkų gyvena kaime ir kiek mieste, tačiau įžiūri tokią tendenciją – daugelis įsikūrę mieste, bet bičių šeimas laiko kaimuose: tėviškėje, miške, vienkiemiuose. Prie savų namų laikančiųjų nėra daug. Vadovė apgailestauja, jog šiuo metu draugijos narių netenka susitikti gyvai, bendraujama tik telefonu ir žinutėmis.
Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Aviliai Klasika-16 Wilaros gamybos, ar Vilniaus Korio gamybos yra pakankamai patogūs telpa po 16 korių ir dedama medudė, ar net dvi, taip pat atidarius dangtį matomas visas lizdas.
Labai jau ponios pirmininkės senos gamybos bičių avilys?
Algiui. Jūsų pastebėjimas tikslus-šalia Bitininkų draugijos “Motinėlės”, iš tikrųjų, yra vyresnės kartos bitininkų gamybos Dadano tipo avilys, bet pastebėčiau ir tai, kad tokie aviliai turi bitininkystės, menančios senąsias bitininkavimo tradicijas, ypatumų ir, netgi, savų privalumų. Jame telpa daugiau korių rėmelių, o tai reiškia-jį atidarius iš karto matai (ir jauti) visą bitučių šeimą, prisiliesti prie jų ypatingo, daugeliu atvejų-vis dar paslaptingo gyvenimo… Asmeniškai man tokio tipo aviliai labai patinka, savo konstrukcija dar primena tikrą namą (namelį)