Janina Krištaponienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Teigia, kad per mažai

Juodupės seniūnijos gyventoja teiraujasi, kodėl vynuoginės sraigės superkamos tik po 50 centų už kilogramą. Moters teigimu, tai labai pigu. Rinkdama sraiges, ji šiek tiek prisiduria prie nuolatinių pajamų, todėl žino, kad šis darbas tik žiūrint iš šalies atrodo  lengvas, o iš tikrųjų daug kilometrų tenka nužingsniuoti palaukėmis ir kemsynais.

Tačiau sraigių supirkėjų ir augintojų tokia kaina nestebina.

Lemia paklausa

Kodėl už kilogramą vynuoginių sraigių mokama tik pusė euro, pasiteiravome pačių supirkėjų. „Kainos priklauso nuo sraigių paklausos rinkoje, – sakė anonimu panorėjęs likti rokiškėnas. – Jei yra paklausa, kaina kyla. Pernai kilogramas irgi kainavo 50 centų, užpernai mažiau – 40.“

Lietuvoje surinktos sraigės išvežamos į užsienį. Europos rinkoje pirmuoju smuiku griežia Prancūzija. Kaip teigė pašnekovas, į šią šalį patenka didžioji dalis sraigių.  Kiek mažiau tiekiama į Didžiąją Britaniją, Vokietiją. Taigi nuo šių vartotojų ir priklauso paklausa.

Prieš daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje buvo kilęs sraigių auginimo vajus, gyventojai buvo skatinami užsiimti šia netradicine verslo šaka. Tačiau susidūrę su realybe, augintojai nuleido rankas. „Tai nėra pelningas verslas. Lyg ir ūkininkavimas, bet nepelningas. Jei pasisektų, tai duonai gal užtektų. O gal ir ne“, – komentavo pašnekovas ir ironiškai pridūrė, jog tokie sraigių ūkiai vadinosi „noriu paimti ES paramą“.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: