blank
Sausio mėnesio vėjai daugiausiai pridarė žalos vakarinėje Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione augantiems miškams. Valstybinės miškų tarnybo sarchyvo nuotr.

Vėjai nuskriaudė ne visus

Valstybinė miškų tarnyba (VMT) kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius juose sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo, mat šių metų sausį Lietuvoje du kartus, o kai kur ir daugiau, siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Iš gautų pranešimų VMT sprendžia, kad labiausiai nukentėjo vakarinėje Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai.

Šiuo atžvilgiu Rokiškio regioniniam padaliniui priklausantys miškai jaučiasi tarsi Dievo užantyje. „Siautę stiprūs vėjai didesnės žalos miškams nepadarė“, – teigia miško apsaugos specialistas, vykdantis vyr. miškininko funkcijas, Virginijus Paliulis.

Grėsmė eglynams

Dabar didžiausia problema – eglynus žalojančio vabalo – žievėgraužio tipografo – paplitimas.

Pasak V. Paliulio, Rokiškio regioninis padalinys yra tarp tų, kurie nuo šio kenkėjo 2021 m. nukentėjo labiausiai: sanitariniais kirtimais per antrą praėjusių metų pusmetį teko iškirsti apie 15 tūkst. kub. metrų pažeistų eglių. Labiausiai pažeisti brandūs ir perbrendę eglynai. Šiemet dėl kol kas palankių oro sąlygų žievėgraužių tipografų skaičius žiemojimo vietose gali mažėti nedaug, todėl prognozuojama didelė pavasarinė šio kenkėjo invazija.

Kad eglynų nuostoliai būtų mažesni, miškai švarinami jau dabar. „Stabdydami kenkėjų plitimą, šaltuoju metų laiku miškuose iki pavasarinio orų atšilimo tvarkome atsiradusias žalias vėjavartas ir vėjalaužas. Taip pat ypatingą dėmesį skiriame medynams, esantiems šalia ankstesniais metais buvusių židinių“, – informavo V. Paliulis.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments