blank
Dažnai kelyje Bajorai–Juodupė, ties sankryža Lukštų link, pasirodo du briedžiai – vairuotojai turi būti atsargūs. G. Stočkienės nuotr.

Turbūt jaunikliai

Dėl prastokos nuotraukų kokybės gamtininkas negalėjo tiksliai pasakyti briedžių amžiaus, tačiau akivaizdu, kad tai jauni žvėrys. Apie tai spėti leidžia jų drąsa. „Greičiausiai tai pernykščiai jaunikliai, bet gali būti ir vyresni. Į kelią dažniau išeina mažiau atsargūs ir nebaikštūs jauni, metų ar kelerių, gyvūnai“, – svarstė M. Kirstukas.

Kokio priežastys? „Jų daugybė. Briedžiai, kaip ir daugelis kitų mūsų stambių žinduolių, aktyvesni naktį, todėl dažniausiai vakare temstant iš dienojimo vietų eina į maitinimosi plotus ir iš jų grįžta švintant. Dieną jie mažiau aktyvūs, bet pamatyti galima. Ieškodami ėdesio briedžiai keliauja į maitinimosi plotus, dairosi, kas kur pasėta, gal kur viksvos sužėlusios,. Kaip tik dabar daug šviežių augalų. Maitinimosi plotai kinta – briedžiai vis ieško naujų, todėl suradę geresnį, net jei maitinimosi takuose yra greitkelis, keliauja ir žmonės juos dažniau pamato. Tikėtina, kad šie jaunesnio amžiaus briedžiai rado dar neužimtus ar naujus plotus, kur maitinasi, todėl pastebimi vaikštinėjantys.

Metų laikas nesusijęs su jų suaktyvėjimu – briedžių ruja būna rudenį. Jei tai jaunikliai, tokiems ruja dar neįdomi – patelės subręsta antrais ar trečiais gyvenimo metais, patinai kiek vėliau“, – pasakojo gamtininkas.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments