blank

Estetiškai atrodančios pakeltos lysvės

Pakeltos lysvės ne tik atrodo estetiškai, bet ir yra lengvai prižiūrimos. Jos turi tvirtus šonus ir yra stabilesnės už įprastas lysves. Naudojant jas, piktžolėmis neapauga nei takelis, nei nuožulnūs kraštai. Mulčiuojant mulčias neišsibarsto aplink, o jei lysvių šonai aukštesni, ant jų galima sėdėti dirbant. Pakeltos lysvės idealiai tinka auginti pavasarinį derlių: ridikėlius, salotas ar krapus. Norint įsirengti pakeltas lysves rekomenduojama sutankinti gruntą bei paberti žvyro ar skaldos, taip apsaugant medieną nuo puvimo.

Jei turite pakankamai vietos, pabandykite kiekvienoje iš pakeltų lysvių sodinti tik vienos rūšies daržoves. Tokiu būdu bus lengva susigaudyti, kas yra kas, o rezultatas bus tvarkingas ir struktūriškas. Norėdami sušvelninti šį formalų požiūrį, tarp lysvių galite įrengti žolės takelius. Jie vasaros įkarštyje papildys visus sodrius žalius tonus ir suteiks erdvei raminančią nuotaiką. Nedidelis medelis virš galvos taip pat nepakenks.

Šiltnamis – patogioje ir išskirtinėje vietoje

Aistringiems sodininkams šiltnamis užima svarbią vietą sklype ištisus metus. Šiltnamis –apsaugota vieta daigams bei vazoniniams augalams sodinti ir pasėliams nuo žiemos orų saugoti. Be to, jis labai patogus ir gali atrodyti stilingai.

Itin svarbu šiltnamiui skirti lengvai pasiekiamą vietą. Taip nereikės vargti pirmyn ir atgal per veją, kad pasiektumėte padėklus su sėklomis. Kad šiltnamis taptų sodo puošmena, galima aplink jį pastatyti skoningas dekoracijas, pavyzdžiui, statulas.

Panaudokite vartelius

Varteliais apibrėžkite daržo erdves – tai paprastas būdas suskirstyti sklypą į zonas. Be to, jei turite naminių gyvūnų, kurie mėgsta raustis žemėje, varteliai yra paprastas sprendimas, kaip neleisti jiems patekti ant lysvių. Yra daugybė dizaino variantų, todėl rinkitės stilių, kuris papildytų jūsų sodo temą. Įmantrūs mediniai varteliai suteikia kaimiško žavesio. Tuo tarpu aiškių formų metaliniai atrodo santūriai bei šiuolaikiškai.

Arka iš vijoklinių daržovių

Tai dar viena nuostabi idėja, jei šį sezoną ketinate auginti šparagines pupeles ar žirnius. Kai šios daržovės ima augti, jos pradeda intensyviai laipioti. Tuomet jas galima lengvai perkelti virš nedidelės pavėsinės ar arkos ir sukurti įspūdingą akcentą netoli daržovių lysvės. Toks vaizdas tikrai patrauks akį, tad nebūtina jo konstruoti pačiame erdvės viduryje. Vietoj to galite pastatyti tik porą augalų virš sėdimos vietos – pavėsyje esantis stogelis suteiks puikią galimybę atsipalaiduoti ir pasigrožėti vaizdu.

Sodinkite spalviniais blokais

Vietoj gražių augalų vienoje lysvėje ir valgomųjų augalų kitoje, sumaišykite juos kartu, kad sukurtumėte akį traukiančius sodinukus. Idėja sujungti valgomąją ir dekoratyvinę sodininkystę tikrai nėra nauja. Prancūzai jau šimtmečius tai daro savo daržuose, kur gėlės, daržovės, vaisiai ir vaistažolės visais metų laikais puošia sodus ir stalus. Vienas iš paprasčiausių būdų akį džiuginti tokioje aplinkoje – įmaišyti žydinčių dekoratyvinių augalų ir žaisti spalvomis.

Rinkdamiesi augalų derinį, stebėkite, kad jie pasižymėtų didele spalvų ir tekstūrų įvairove. Puikiai atrodo spalviniais valgomaisiais augalais, tokiais kaip žalieji kopūstai, violetiniai bazilikai ar auksiniai šalavijai, padengta žemė. Šiuos margaspalvius augalus sodinkite spalviniais blokais, kad sukurtumėte gražų, tvarkingą raštą.

Gruntuoti takeliai

Gruntuoti takai – dar vienas elementas, galintis suteikti daržui patrauklią išvaizdą. Paklojus medžio drožlių ar smulkinto žvyro takelius, vaizdas bus gaivesnis, o lankytojai jausis pakviesti užsukti ir apžiūrėti. Granitas ir plytos tinka ne tik lysvių apvadams, bet gali papuošti ir takus. Pasirūpinkite, kad praėjimai būtų pakankamai platūs, jog prireikus tilptų vežimėlis ar karutis.

Kad ir kokias apvadų ir takų medžiagas pasirinktumėte, įsitikinkite, kad jos papildo namo ir likusio sodo stilių. Akmuo arba trinkelės yra geras pasirinkimas formaliai architektūrai, o medis tinka neformaliai aplinkai. Svarbų vaidmenį atlieka ir spalva. Nepamirškite rinktis medžiagų, kurios derėtų prie namo spalvinės gamos.

Eksperimentuokite su sodinimo schemomis

Apsvarstykite galimybę keisti sodinimo schemą. Užuot augalus rikiavę idealiomis eilėmis, daigus išdėliokite trikampiu, kad lysvė prisipildytų spalvų masės. Morkas, burokėlius, salotas, porus, svogūnus ir česnakus galima sodinti arti vienas kito. Kai kuriuos augalus galima valgyti jau pačiose pradinėse stadijose. Tačiau tuomet lieka negražių skylių. Norėdami užpildyti spragas, pasėkite greitai augančių augalų, pavyzdžiui, ridikėlių, salotų ir bazilikų, sėklų. Sodas greitai vėl bus pilnas ir vešlus.

Apvadai tvarkingam įspūdžiui

Daržininkams, sodinantiems į pakeltas lysves, apvadai arba dirvožemį sulaikanti medžiaga yra esminis elementas, padedantis išlaikyti dirvožemį vietoje. Tačiau net jei nesodinate į pakeltas lysves, apvadai yra puikus būdas suteikti žemės lygio sodinukams švarią išvaizdą. Apvadai nustato, kur prasideda ir baigiasi lysvė, ir sukuria tvarkingą įvaizdį. Apvadai gali būti pagaminti iš plytų, granito trinkelių, medžio arba plieno. Pasitelkite fantaziją, pavyzdžiui, galvokite apie kaimiškus rąstus, sukrautus vienas ant kito, kad sukurtumėte įmantrų efektą. Medinius apvadus paruošti galima su Toolsta.lt/skersinio-pjovimo-stakles.

Stilius ir derliaus gausa darže tikrai suderinama. Įvairiaspalvės lysvės, gruntuoti takeliai ar išskirtiniai šiltnamiai džiugina akį. Svarbiausia yra turėti tinkamas priemonės ir nenuklysti nuo bendro namo stiliaus.

Užs. 347-2

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: