Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr.

Kiekiai kompensuoja kokybę

ŽŪB „Lašai“ grūdus priima nuo praėjusio pirmadienio, darbuojasi net iki 22 val. Jos vadovas Zenonas Akramavičius jau galėjo palyginti praėjusių ir šių metų derlius. Pasak jo, šįmet iš hektaro prikuliama daugiau, bet grūdų kokybė prastesnė, jiems trūksta glitimo. Daugiausia kuliama antros ir trečios klasės kviečių. Retai kas pristato aukščiausios klasės grūdų – tuos žemdirbius galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.

„Kadangi patys esame ir žemdirbiai, ir supirkėjai, tai galime sakyti, kad šie metai žemdirbiams geri. Kas skundžiasi, tas ne į tą verslą papuolė. Nepamenu metų, kad tokia palanki būtų gamta. Grūdams šiek tiek stinga kokybės, bet tai – ne bėda, negalima tikėtis, kad viskas būtų be problemų. Antros ir trečios klasės reikalavimus atitinkantys grūdai yra maistiniai, tad pyragų ir duonos bus. Kainos didesnės nei praėjusiais metais. Užpernai buvo dar aukštesnės, tačiau pasitaikė prastas derlius. Šįmet grūdų kiekiai kompensuoja kokybę, o kainų skirtumas tarp klasių nėra labai žymus“, – komentavo Z. Akramavičius.

Bendrovė taip pat superka žirnius, kvietrugius, liepos paskutiniąją dieną baigė pirkti rapsus. Dar priims avižas ir pagrindinę superkamą kultūrą – grikius. Pastarųjų žadama supirkti 3–5 tūkst. tonų.

Pradėjo vėliau nei pernai, bet tragedijos nėra

Egidijus Beinaravičius, kooperatyvo Gerkonių elevatoriaus vadovas, sakė galintis palyginti tik praėjusį ir šį, beįsibėgėjantį sezoną, nes įmonei pradėjo vadovauti tik pernai.

Ši įmonė priima rapsą ir kviečius. E. Beinaravičiaus pastebėjimu, kviečių kokybė šįmet prastesnė bent viena klase. „Kuliama ne taip intensyviai, bet reikia įvertinti, kad pavasaris pasitaikė vėsus, dėl to vėluojama. Laukuose dar daug nenupjautų javų. Per dieną pristatoma apie 300 tonų. Intensyviau pradėjo vežti paskutiniąją liepos savaitę – per dieną priimame daugiau nei 1 tūkst. tonų. Kainos panašios į praėjusių metų kainas: už toną kviečių mokama nuo 135 iki 160 Eur, rapsų – 350–360 Eur už toną. Kai kurie supirkėjai moka šiek tiek daugiau“, – situaciją komentavo vadovas.

 Gerkonių elevatorius dirba dviem pamainomis nuo 7 val. iki 19 val. Vėliau priima atskirai susitarus. Čia žemdirbiai gali priduoti grūdus UAB „Agrorodeo“, UAB „Imlitex Agro“, UAB „Linas Agro“, UAB „Avena Nordic Grain“, UAB „Kauno grūdai“. „Tačiau pastaroji įmonė kol kas dar nenupirko nė vieno kilogramo, nors pavasarį rodė didelį norą dirbti Rokiškio krašte“, – sakė E. Beinaravičius.

Rajone kviečius, rapsus, miežius, kvietrugius, žirnius, pupas superka ir UAB „Agrokoncerno grūdai“. Paskambinus tinklalapyje nurodytu telefonu, jos atstovas paprašė klausimus pateikti raštu. Kol kas atsakymų negauta.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie