Marius Bulovas. V. Bičiūnaitės nuotr.

Mažina veislių, bet didina saugyklas

Marius su šypsena prisimena ūkininkavimo pradžią: „Pirmi produkcijos kiekiai buvo juokingi. Pirmąją saugyklą įsirengėme Pagojėje, garažo rūsyje. Ten suveždavom derlių ir dar likdavo laisvos vietos.“ Pirmajame plote, užimančiame 1,6 ha, augino keliolikos veislių obelis. Šįmet tą plotą žada naikinti ir nebeatnaujinti, nes sodas paseno. Plečiantis ūkiui, apsistojo ties šešiomis pagrindinėmis veislėmis: „Šampion“, „Rubin“, „Alva“, „Redkroft“, „Alesia“, lietuviška ir paklausia veisle „Auksis“. Iš senųjų veislių planuoja atgaivinti „Bogatyr“, nes auga paklausa. Augina kriaušių, serbentų. Randa vietą ir įprasti antaniniai obuoliai, bet juos sudėtinga išsaugoti, nes linkę pūti.

Dabar ūkio obuolių saugykla su šaldytuvais įrengta Kavoliškio kaime. Jai panaudojamas senas pastatas. Jame stinga aukščio, skynimo metu daug laiko užima vežiojimas iš lauko iki saugyklos, todėl Bulovai erdvią, aukštą, nemažai investicijų reikalaujančią obuolių saugyklą stato prie pat sodo, savoje žemėje. Stato savomis lėšomis, be paramos, todėl iki šių metų derliaus pastatas dar nebus užbaigtas. Šeimininkai planuoja, kad čia talpins tik dar kitų metų derlių.

Tarp Vilniaus ir Ilgalaukių

Ūkininkavimo Marius ėmėsi natūraliai. Baigęs sodininkystės ir želdininkystės mokslus, jis perėmė tėčio pradėtą pomėgį – sodininkystę. Pasak Mariaus, tėtis nuolatinį darbą dirbo tik kas antrą savaitę, todėl laisvąją skirdavo sodui, mėgino auginti svarainius, vynmedžius, vėliau – obelis. Tačiau sode yra darbų, kurių neatidėsi, nes jie daro įtaką derliui. Dėl to tikro ūkininkavimo ėmėsi Marius. Jis treji  metai su šeima – žmona Lina ir sūnumi Jonu – gyvena Vilniuje, tačiau jokio kito darbo nedirba. „Darbas čia, kitaip būtų sunku prižiūrėti sodą“, – sako jaunasis ūkininkas, sezono metu kas savaitgalį atvažiuojantis į sodą. Gyvenimas sostinėje turi savų privalumų – palengvina produkcijos realizavimą, mat obuoliais prekiauja ne tik Vilniaus, bet ir Kauno bei kitų didesnių miestų turguose.

Šeimininkas prasitaria, kad ateityje sodą žada plėsti Martiniškėlio kaime, kur yra  11 ha. Pasak jo, javų auginimu, turint tik tokį plotą, neapsimoka užsiimti, nes tektų įsigyti technikos, o sodininkystės technikos jau turi.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie