Jaunieji ūkininkai ir jų vadovai ant Kretingos muziejaus laiptų.

Bulvių ūkyje – vieno kąsnio bulvytės

Stovykloje dalyvavo Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio, Panemunėlio mokyklos-daugiafunkcio centro, Pandėlio gimnazijos, Juozo Tūbelio progimnazijos jaunųjų ūkininkų būreliai ir jų vadovės Virginija Gudonienė, Bronė Driskuvienė, Irena Putkienė, Rita Vaitiekauskienė, Aina Vilkauskienė.

Tolimos kelionės metu mokiniai gėrėjosi Aukštaitijos lygumomis, Žemaitijos kalvotomis vietovėmis. Kėdainių rajono Bublių kaime aplankė ūkininkų Rimanto ir Deimantės Žebarauskų ūkį. Šeimininkas papasakojo jo kūrimo istoriją, inovacijas, kelią, kurį nurieda bulvės, kol iš laukų patenka į parduotuvių lentynas, išsamiai atsakinėjo į užduodamus klausimus – kaip užaugina bulves birželio mėnesiui, kiek ir kokių veislių augina, kokios populiariausios, ar lengvai patenka į prekybos centrus. Vaikai pamatė, kaip įspūdinga technika nuimamas derlius. „Ūkininkas Rimantas, kaip aistringas medžiotojas, mums dar parodė ragų kolekciją ir šiek tiek papasakojo apie ją. Ekskursijos po ūkį pabaigoje savininkai mus pavaišino jų užaugintomis, užsienyje paklausiausiomis mažomis vieno kąsnio virtomis gardžiomis bulvytėmis su kefyru. Visi skaniai pavalgėme ir tęsėme kelionę Klaipėdos link“, – pasakojo J. Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinio stovyklautojos Erika ir Dovilė.

Mokiniai aplankė ir pirmųjų Lietuvos nepriklausomybės kovų, vykusių 1919 m. tose apylinkėse, aukos Povilo Lukšio žuvimo vietą. Klaipėdoje stabtelėta apsižvalgyti po senamiesčio įžymybes, užsukta į uosto prieigas. Jaunesnius vaikus labiausiai sudomino dviejų vyrų tebesukamas tiltas, nustatytu grafiku leidžiantis praplaukti laiveliams. Persikėlus keltu į Neringą ir pasiekus Nidą, visi stovyklautojai po ilgos kelionės patogiai įsikūrė pačiame miestelio centre, poilsio namuose „Zunda“.

Kopose naikino invazinius augalus ir pamatė, ką po savęs palieka kormoranai

Kitą dieną nuotaikingai imtasi numatytų stovyklos veiklų, kurias diktavo ypatingas kraštovaizdis ir smėlingas dirvožemis. Kadangi atvyko vedami kilnaus tikslo – prisidėti prie unikalios Neringos gamtos puoselėjimo – patraukė marių pakrante rinkdami šiukšles. Žygio metu turėjo progą iš arti stebėti nenutrūkstamą paukščių migraciją. Su Kuršių nerijos nacionalinio parko kopų sarge Barbora pakilo į kopas ir gavo užduotį išrauti mažas metines pušeles, muilinę guboją ir skinti erškėtuogių uogas. Specialistė pasakojo, kad šie kadaise saugoti augalai sukelia nemažai rūpesčių Kuršių nerijoje. Vadinasi, užima vietinių augalų rūšių erdves, jas išstumia, todėl vietinės rūšys nyksta.

Juodkrantėje stebėjo kormoranų kolonijos nusiaubtą sengirės dalį. Jų šlapimo rūgšties tvaiką užuodė vos išlipę iš autobuso, o išdegintų medžių viršūnėse regėjo didelius šių paukščių susuktus lizdus. Augalijos toje vietoje nesimatė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments