Šinšilų augintoja Erika Turkovienė teigė, jog iš rankų išsprūdęs žvėrelis žaibo greičiu pasislėptų ūkiniame pastate, o jo paieškoms gali prireikti net kelių dienų. D. Zibolienės nuotr.
Šinšilų augintoja Erika Turkovienė teigė, jog iš rankų išsprūdęs žvėrelis žaibo greičiu pasislėptų ūkiniame pastate, o jo paieškoms gali prireikti net kelių dienų. D. Zibolienės nuotr.
puodelis

Justinui ir Erikai Turkovams sumanymas auginti šinšilas kilo žiūrint televizijos laidą „Svajonių ūkis“. Joje šinšilų augintojai dalijosi savo patirtimi su pradedančiaisiais. „Dirbame įvairius darbus ir  Lietuvoje, ir užsienyje. Vos spėjame suktis, o uždarbis kur kas mažesnis nei norėtųsi. Todėl ryžomės pradėti nuosavą verslą“, – pasakojo J. Turkovas. Anot šinšilų augintojo, imtis minėto verslo  skatino palyginti nesudėtinga šių švelniakailių žvėrelių priežiūra: graužikai nereiklūs, šeriami kartą per parą, pašaras – specialūs kombinuotieji pašarai. Šinšilos retai serga, jų nepuola maras, todėl nereikia skiepyti. „Triušiukai gimsta pliki, ilgai auga guolyje, kurį  patelė padaro iš šiaudų ir savo kailio plaukų, o šinšilos jaunikliai  gimsta su kailiuku, atmerktomis akimis, iš karto bėgioja po narvelį, o antrą savaitę jau pradeda ryti pašarus. Mažyliais rūpinasi ne tik šinšilos patelės, bet ir patinėliai, šie sėdi prie vaikų, glaustosi prie jų“, – narvelyje bandydama pagauti vos paros šinšiliuką kalbėjo E. Turkovienė.

Daugiau ketvirtadienio GR

Šinšiloms sukonstruoti specialūs gardai: juose vienas patinėlis gali nubėgti pas keturias pateles.
Šinšiloms sukonstruoti specialūs gardai: juose vienas patinėlis gali nubėgti pas
keturias pateles.

Rašyti komentarą

4 Komentarai straipsnyje: "Jauna šeima susiviliojo švelniakailių žvėrelių auginimu"

avatar
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Romas35
Romas35

Nera lietuvisku tokiu zodziu,…pasakysiu rusiskai:
„Жывадёры“ .

Baisu
Baisu

Nežinau kiek pinigai turi būti svarbūs, kad tokiu verslu reiktų užsiimti

Alina
Alina

Tikiuosi, greitai žlugs šis žiaurus ir aplinką teršiantis verslas.

Birute

Šaunuoliai