Rokiškėnai veterinarijos gydytojai Petras Šeškas (kairėje) ir Edmundas Užupis sako, kad priėmus įstatymą, ženklinimu domimasi kur kas dažniau. GR archyvo nuotr.

Apgulties nėra

Iki šiol savo augintinius daugiausiai ženklindavo tik keliaujantieji į užsienį. Ženklinimo procedūra paprasta – mažytė mikroschema po oda įterpiama specialia injekcine adata ir išlieka visam laikui. Norint nustatyti gyvūno tapatybę, prie ženklinimo vietos priartinamas skaitytuvas ir ekrane pasirodo unikalus numeris, pagal kurį galima surasti gyvūno šeimininkus. Tokių skaitytuvų yra daugelyje veterinarijos gydyklų bei gyvūnų globos organizacijų.

Rokiškėnai veterinarijos gydytojai Edmundas Užupis ir Petras Šeškas sako, kad  priėmus įstatymą, ženklinimu domimasi dažniau, bet ypatingo postūmio nesijaučia.  E. Užupio klinikoje per nepilnas dvi gegužės savaites suženklinti tik 5 gyvūnai, o per visą balandį – 10. Kiek aktyvesni P. Šeško klientai. „Būna, kad per dieną ir du augintinius suženklinu. Žmonės pasidomi, bet nepuola ženklinti. Jiems akcentuoju, kad tai reikia padaryti per 4 mėnesius nuo gyvūno gimimo, bet ne vėliau kaip iki jo perdavimo kitam savininkui. Vienodai domisi ir kačių, ir šunų šeimininkai. Dėl šeškų dar nė vienas nesidomėjo, išskyrus mane ir mano šeimą“, – pašmaikštavo P. Šeškas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
zita
zita
2021 22 gegužės 19:51

svarbu..kainos .todėl klientai ir rinksis kur jos “padorios” ir.”nesikandžioja” .

Rekomenduojami video: