blank
Aleksandras Savickis: „Akumuliatoriniai prietaisai daug tyliau dirba. Tai aktualu soduose, prie viešbučių ir kitur, kur reikia daugiau tylos.“ V. Bičiūnaitės nuotr.

Kokius gaminius rinktis, kad darbas virstų malonumu?

Šaltas gegužės mėnuo pernelyg neskubina imtis sėjos ir sodinimo darbų. Vangiai auga ir žolė, tad tik vienur kitur pasigirsta žoliapjovių burzgesys. Gerai, jei įrankiai ar technika nesulūžo per praėjusius sezonus, todėl netenka galvotrūkčiais ieškoti naujų. O tų naujų gausybėje galima pasiklysti, nes vilioja žinomų firmų vardai, nuolaidos ir pan. Kokią firmą ar pardavėją rinktis – klientų reikalas. Dalis jų į pirkinius žiūri iš praktinės pusės – ar apsimoka investuoti, jei veja ar daržas užima vos porą arų? Gal geriau pasiskolinti arba išsinuomoti? Sodo ir daržo technikos bei įrankių pasirinkimas gausus, tad be patyrusių konsultantų neišsiversi.

Vienas akumuliatorius tinka keliems prietaisams

Sodo, miško, daržo technika prekiaujančios UAB „Donėjus“ vadovą Nerijų Blažį paprašėme parodyti ne pačią galingiausią ir brangiausią techniką, o tokią, kuri sudomintų nedidelių plotų šeimininkus, taip pat tuos, kurie siekia žūtbūt sutaupyti ir… nepervargti.

N. Blažio įsitikinimu, tokie žmonės turėtų pasidomėti akumuliatorinėmis vejapjovėmis. Jos tinka mažesniuose plotuose ir patogios menkiau išmanantiems techniką – nereikia naudoti degalų, tereikia laiku įkrauti akumuliatorių. Tokių vejapjovių yra savaeigių ir nesavaeigių. Jas įsigyjant, įmanoma sutaupyti, nes tas pats akumuliatorius tinka genėjimo žirklėms, orapūtei, kitiems prietaisams.

Konsultantas Aleksandras Savickis pabrėžė ir dar vieną tokios technikos privalumą: „Akumuliatoriniai prietaisai daug tyliau dirba. Tai aktualu soduose, prie viešbučių ir kitur, kur reikia daugiau tylos, mažiau dūmų.“ Tyliai dirba ir vejos pjovimo robotai. Jiems tereikia minimalios priežiūros – po darbo tinkamai išvalyti, laiku pakeisti peilius.

Pašnekovai patikino, jog tokia technika drąsiai gali naudotis moterys, senjorai. Juos turėtų sudominti lengva akumuliatorinė nešiojamoji žoliapjovė, kurios kaina – apie 120 eurų. Jos akumuliatorius tinka genėtuvui, sodo žirklėms.

Kokias vejapjoves lengviausia užvesti?

Ką rinktis, jei plotai šienaujami nelabai kruopščiai? „Mažiau prižiūrėtoms vejoms ar pievelėms tiktų vejapjovės su didesniais ratukais, – sako N. Blažys ir rodo jau ne tik akumuliatorines, bet ir benzinines žoliapjoves. – Galima kaitalioti jų funkcijas: jei pjaunama aukštesnė žolė, nustatomas jos atmetimas į šoną, jei žemesnė, galima mulčiuoti. Mulčiuoti ypač pravartu, kai nuo saulės išdega vejos ploteliai. Susmulkinta žolė paliekama kaip trąša, tuomet greičiau atželia pažeisti plotai.“

Beje, įsigyjant reikia atkreipti dėmesį, kaip užvedama vejapjovė, kokiu greičiu ji rieda. Kai kurios užvedamos elektriniu starteriu, todėl nereikia tampyti virvelės.

Problemiškas yra stačių šlaitų šienavimas. Jiems skirtos kitokios vejapjovės. Jos yra be ratukų, turi vadinamąją oro pagalvę. Vienas trūkumas – kai sausa, tokia šienautoja sukelia debesį dulkių.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments