Valentinas Genys: „Sovietmečiu darėme tai, ką nurodydavo partija, dabar irgi stengiamės daryti tai, ką nurodo kiti. Lietuvoje tebevyrauja 1960 m. požiūris į žemės ūkį.“ V. Bičiūnaitės nuotr.

Lemia trys nuostatos

V. Genys žemės ūkyje dirba 38-ąjį sezoną, jo ekologiniam ūkiui – 21 metai. „Tiek laiko nenaudoju plūgo, 15 metų – trąšų, tačiau derliai tik didėja“, – teigė ūkininkas. Kaip to pasiekta? Jis vadovaujasi nuostata, kad agronomija yra ne nuomonė, o mokslas, todėl visų pirma šeimininkas turi gerai išmanyti savo laukų dirvožemio sudėtį. Kadangi nėra vienodų laukų, tad negalėtų duoti vieno recepto dzūkui, suvalkiečiui ir rokiškėnui, nes tai individualu. Antras svarbus dalykas – sėjomaina ir jos metodika, kuri sudaryta iš žemę gerinančių ir alinančių kultūrų. Trečia – daug ką lemia asmeninis požiūris ir pozicija.

Žvyringas vietas užsodina

V. Genys su sūnumi valdo 2 tūkst. ha ir taiko devynių laukų sėjomainą. Du laukai skirti žiemkenčiams, du – kmynams, vienas – vasarojui (avižoms), trys – daugiamečių žolių sėkloms, vienas – žaliajam pūdymui. Pasak ūkininko, jis laikosi įprasto sėjomainos principo, pagal kurį vienos kultūros yra pagrindinės, kitos – palaikomosios. Remdamasis šiuo principu ir pažindamas savo dirvožemį ir rinkosi kultūras.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie