blank
Redakcijos archyvo nuotr.

„Ūkininkai, turintys galiojančius valstybinės žemės nuomos dokumentus, bet dėl nekorektiško valstybinės žemės duomenų sluoksnio negalintys užbaigti deklaruoti žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų iki deklaravimo termino pabaigos – birželio 14-osios, paraiškų duomenis galės pakeisti iki liepos 8 dienos. Išmokų mažinimo nuoskaitos dėl vėlavimo jiems nebus taikomos“, – skelbiama Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM)  tinklalapyje.

Paaiškinti, kas atsitiko, ir ką reiškia „nekorektiškas duomenų sluoksnis“, paprašėme Rokiškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėją Jolantą Jasiūnienę. Pasak specialistės, informacinėse sistemose atsirado neatitikimų. Tai sudarė trikdžių tiek deklaracijas pildžiusiems žemės naudotojams, tiek specialistams. Dėl to terminas pratęstas.

Ši išimtis taikoma tik tiems pareiškėjams, kurie susiduria su valstybinės žemės deklaravimu ir turi galiojančias valstybinės žemės nuomos sutartis.

Tačiau vėluojant pateikti paraiškas (deklaruoti) dėl paties pareiškėjo kaltės, taikoma nuoskaita – išmokų suma mažinama 1 proc. už kiekvieną pavėluotą darbo dieną.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments