blank

„Gausus ir aktyvus rajono žemdirbių dalyvavimas susitikimuose su žemės ūkio viceministru Egidijumi Giedraičiu tiek balandžio 7, tiek 21 dienomis liudija apie nerimą dėl šių metų pasėlių deklaravimo. Informacija, įvertinant jos sudėtingumą, viceministro buvo pateikta pakankamai aiškiai, su praktiniais pavyzdžiais, atsakyta į klausimus“, – taip susitikimus ir konsultacijas apibūdino rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė.

„Gimtojo…“ paklausta, į ką turėtų atkreipti dėmesį žemdirbiai, akcentavo: „Pirminis įspūdis perskaičius reikalavimus deklaruojamai žemei gali būti toks, kad nuo šių metų išmokos mažės, tačiau atidžiau įsigilinus, matome, kad yra nemažai naujų priemonių, galinčių leisti gauti net svariai didesnes išmokas už deklaruojamus plotus.

Dėl pasikartojančio ūkininkų klausimo dėl melioracijos pagriovių galima atsakyti: šiemet deklaruoti pagriovių (palaukės su žoline danga, neįskaitant griovio šlaito, minimalus plotis – 3 m) dar nėra privaloma. Tokia prievolė bus nuo kitų metų, tačiau būtinai reikėtų peržiūrėti deklaravimo (PPIS) sistemos pateikiamus nurodymus kiekvienam sklypui. Tačiau su melioracijos pagrioviais (tai grioviai be upelių pavadinimų) pareiškėjai jau šiemet gali dalyvauti ekoschemoje „Kraštovaizdžio elementų priežiūra“. Primenu, kad tebegalioja Specialių žemės naudojimo sąlygų įstatymo draudimas: „Melioracijos grioviuose ir jų šlaituose ganyti gyvulius, kūrenti ugnį, sandėliuoti medieną ir kitas statybines medžiagas, pašarus, trąšas, pilti gruntą, atliekas, išleisti nuotekas į drenažo sistemas, arti žemę mažesniu negu 1 metro atstumu nuo griovio šlaito viršutinės briaunos (išskyrus atvejus, kai žemė ariama persėjant daugiametę žolę)“.

 Visi, kuriems iškyla abejonių dėl deklaravimo, gali naudotis informaciniais įrankiais:

klausimus siųsti e. paštu: tiesiogines@zum.lt; kiekvieną ketvirtadienį rytais (8–10 val.) ŽŪM rengs nuotolines ūkininkų konsultacijas (norėdami prisijungti per „Microsoft Teams“ programą, aktyvuokite šią nuorodą:  ČIA). Nemažai atsakymų į pačius įvairiausius klausimus, susijusius su pasėlių deklaravimu, galima rasti ir nuolat pildomoje ŽŪM interneto svetainės rubrikoje „Dažniausiai užduodami klausimai“. Nacionalinė mokėjimo agentūra sukūrė „Excel“ skaičiuoklę, kuri skirta ūkininkams pasitikrinti, ar atitinka reikalavimus, keliamus norint dalyvauti kompleksinėje ekoschemoje „Veiklos ariamojoje žemėje“:  https://www.nma.lt/index.php/parama/tiesiogines-ismokos/ekologines-sistemos-veiklos-ariamojoje-zemeje-skaiciuokle/45444#res. Taip pat yra NMA išleistas specialus laikraštis, kuriame aptariamos 2023 m. tiesioginių išmokų ir paramos pagal su plotu bei gyvuliais susijusias programas aktualijos.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: