blank
Nidijus Aukštikalnis gauromečio arbatą geria kasdien ir ne po kartą. R. Keliuotytės nuotr.

Gauromečio vartojimo galima neriboti

N. Aukštikalnis pripažįsta, kad ir tarp jo renkamų vaistažolių gaurometis užima išskirtinę vietą. „Turbūt svarbiausią, nes tai augalas, kurio vartojimo galima neriboti ir gerti kasdien net ne po vieną kartą. Ir dargi, tausojant gamtos išteklius, ant tų pačių lapelių arbatą galima plikyti ne vieną kartą. Tarkim, aš užpilu iki trijų kartų, o latviai rekomenduoja net keturis kartus. Arbatos spalva nebebūna tokia intensyvi, tačiau sveikatinančių medžiagų nepraranda“, – patarimais dalijasi pirtininkas N. Aukštikalnis, sakydamas, kad gydomosios žolelės neatsiejamos nuo pirties, todėl jis joms skiria daug dėmesio ir laiko.

„Tik nepamirškit, kad gauromečio, kaip ir žaliosios arbatos, negalima plikyti verdančiu vandeniu. Jam tiks maždaug 60 laipsnių temperatūros vanduo, nes tokiame išsiskirs daugiau augalo sveikatinančių savybių“, – atkreipia dėmesį pirtininkas.

blank
Žydinčių gauromečių negali nepastebėti – ryški žiedynų spalva šviečia iš tolo.

Kavą pakeitė gaurometis

Pradėjęs kasdien gerti gaurometį, N. Aukštikalnis net nepajuto kaip atprato nuo kavos. Tiesiog jos nebetrūksta. „Gaurometis – balansuojantis augalas. Sudirgus jis ramina, todėl tinka vartoti miegui gerinti, nervų sistemai raminti, o neturint energijos –  jos suteikia, aktyvina“, – pastebi N. Aukštikalnis.

Pasak pašnekovo, tai ne vienintelė sveikatinanti šio unikalaus augalo savybė. „Jis labai tinka nuo įvairių skrandžio negalavimų, opų, gastrito, refliukso, rėmens. Ypač tinka vyrams prostatito profilaktikai ir gydymui“, –  sako pirtininkas, kuris vasarą nebepamiršta prisiskinti ir pasigaminti gauromečio arbatos, nes vežasi ją ir į pirties procedūras.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: