Gimtasis Rokiškis Žemė Būsimus žemės ūkio specialistus universitetai bandys privilioti stipendijomis. Kokių darbuotojų trūksta rajone?

Būsimus žemės ūkio specialistus universitetai bandys privilioti stipendijomis. Kokių darbuotojų trūksta rajone?

Vis mažiau studentų renkasi studijų programas, susijusias su veikla žemės ūkyje. Apie specialistų trūkumą kalba ir mūsų rajono žemdirbiai. Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlomiems mokslo ir studijų įstatymo pakeitimams. Jais siekiama pritraukti daugiau studentų, norinčių savo ateitį sieti su įvairiais žemės ūkio sektoriais. 200 Eur siekiančios stipendijos būtų mokamos pirmakursiams. Tačiau ne visiems.

719
1

Žiūri į ateitį

Anot žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, jau dabar ima trūkti specialistų, o po kelerių metų tai gali tapti labai rimta problema. Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) užsakymu atliktų tyrimų duomenimis, 2021–2024 m. žemės ūkio sektoriui vidutiniškai kasmet reikės 1 tūkst. 846 uždaro tipo profesijų specialistų ir kvalifikuotų darbininkų: universitetinio lygmens bakalaurų – 470, magistrų – 210 ir kt. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) pateikti praėjusių metų priėmimo į studijų programas duomenys atskleidžia, kad šis poreikis nėra visiškai patenkinamas.

ŽŪM numato, kad iš jai 2020 m. skirtų biudžeto asignavimų skatinamąsias 200 eurų siekiančias stipendijas kas mėnesį nuo šio rudens iki metų pabaigos gali mokėti 130 studentų.

Didžiausias rūpestis – kas melioruos ir prižiūrės

Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė, kalbėdama, kokių specialistų trūksta Rokiškio rajone, įvardijo dvi specializacijas – melioratorių ir agronomų. Tai esą visos šalies problema.

Rajone ypač stinga melioratorių, dirbančių gamyboje. Jos pastebėjimu, melioracijos reikalus išmanančių specialistų nepakanka ir valstybės tarnyboje. Jų reikia, nes vykdoma melioracijos įrenginių priežiūra.

Daugelis mūsų rajono ūkių pasukę į augalininkystę, todėl paklausūs agronomai.

J. Jasiūnienės nuomone, valstybė neturėtų pulti į kraštutinumus, specialistus žemės ūkiui reikėtų ruošti labai pamatuotai, kad nesusidarytų jų perteklius.

Jauni nepateisino lūkesčių

Augalininkyste užsiimančios Gerkonių ŽŪB direktorė Vaida Kanopaitė paantrino – bendrovė prieš 3–5 metus buvo atsidūrusi keblioje situacijoje ir tik per asmenines pažintis pavyko rasti agronomą. Bandė prisikviesti jaunus, ką tik baigusius mokslus, tačiau jiems stigo žinių ir atsakingo požiūrio į darbą, rūpėjo tik gerai užsidirbti. Lietuvos mastu trūksta buhalterių, tačiau su šia problema Gerkonių ŽŪB nesusiduria. Pasak V. Kanopaitės, nauji specialistai visada gerai, todėl ieškantieji darbo bet kada gali kreiptis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
aldona Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
aldona
aldona

manau,jeigu ūkininkai mastys,kad priimti dirbti specialistai yra „tarnai“plius minimumas neprisivilios jų ir už tas stipendijas,o kodėl patys ūkininkai negalėtų pasiruošti sau reikalingą specialistą gal tuomet daugiau jį ir vertintų?