blank
Rimas Statkevičius ir Zoja Šukienė. Redakcijos archyvo nuotr.

Renkasi nešini kibirais

Zitos ir Rimo Statkevičių ūkyje, įsikūrusiame Martiniškėnų kaime, braškių sezonas eina į pabaigą – šeimininkai kviečiasi į savus laukus norinčius prisiskinti šių uogų. Šįmet bėda ta, kad kartu beveik kartu sunoko ir ankstyvesnės, ir vėlyvesnės veislės. Braškėmis Statkevičiai prekiauja Rokiškyje, prekybos centro „Maxima“ automobilių stovėjimo aikštelėje, tačiau dabar laukuose beliko smulkesnės uogos, tad siūloma išsiskinti patiems. Pasak Z. Statkevičienės, atvažiuoja tiek jaunų, tiek garbaus amžiaus žmonių. Vieniems pakanka prisirinkti vieną kibirą braškių, kitiems reikia keturių. „Jei išvestume vidurkį, tai vienas  žmogus prisirenka  2 – 2,5 kibiro uogų“, – sakė moteris. Už  kilogramą prašoma 1 euro.

 Iš patirties ji galėjo pasakyti, kad  toks kainų rojus tęsis dar bent 10 dienų. Ūkį nesudėtinga rasti: iš Rokiškio reikia važiuoti į Pandėlio pusę ir prie Laukupės upės sukti į kairę (pro Moškėnų piliakalnį). Toliau žvyrkeliu teks pavažiuoti 3 kilometrus.

Išperka iš namų

Obelių seniūnijoje ūkininkaujanti  Zoja Šukienė sako: „Pirkėjai patys renkasi pardavėjus, nes ieško švarios aplinkos. Atvažiuoja į ūkį, pamato sodybą, šeimininką. Pirmą kartą patys atvažiuoja, o paskui produkciją dažniausiai prašo pristatyti į vietą.“ Jos ūkis nedidelis, nechemizuotas, tad ir didelių produkcijos kiekių nesitikima. Pavyzdžiui, braškes parduoda iš namų. Sezono pradžioje jų kaina buvo 3,5 Eur, dabar 3 Eur. Jos paklausios savame žmonių rate, per dieną iš pusės hektaro priskinama 50 – 60 kg. Didesnio derliaus  sulaukti trukdo karšti, sausi orai, uogos ne auga, o noksta. Ūkininkės pastebėjimu, daugumai pirkėjų svarbu kaina ir jie nesidomi, kur braškės išaugintos – Lenkijoje ar Lietuvoje, šalia pagrindinio kelio ar atokioje vietoje. Tokie pirkėjai renkasi kuo pigesnę, prekyvietėse parduodamą produkciją.

Rokiškis – ne Kėdainiai

Prieš savaitę pasirodė pirmosios geros žinios laukiantiems lietuviškų bulvių derliaus – Kėdainių krašte kai kurie ūkininkai pradėjo prekiauti ankstyvosiomis bulvėmis. Tiesa, ne turguose ar kitose prekyvietėse, o tik savuose ūkiuose, nes kiekiai kol kas nedideli. O kaip Z. Šukienės ūkyje? Ji tikisi bulvių derliaus sulaukti rugpjūčio viduryje, nes augina vidutinio ankstyvumo veisles. Apskritai daržovėms vasaros pradžia nedėkinga, mat liūtys nuplovė net 2 ha. Šį plotą teko atsėti, bet vėl trūksta drėgmės.

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments