blank
Braškių daigų sodinimo talka. D. Vaičiulienės nuotr.

Kodėl Gediškiuose?

„Gediškiuose reikia suremontuoti buvusios parduotuvės pastatą ir ten įsirengti patalpas bendruomenės komercinei veiklai. Tam reikalingi dideli pinigai. Kas mums juos duos? Todėl ir ėmėmės socialinio projekto“, – pasakojo D. Vaičiulienė. Pastato remontas kainuos apie 53 tūkst. Eur, šios lėšos atseikėtos projekte. Jame numatytas ir braškių auginimas. Ateityje suremontuotame pastate planuojama jas perdirbti. Už uogas surinktos lėšos atitektų bendruomenės poreikiams, pasitarnautų žmonių užimtumui ir kt. Žinoma, iš jų reikėtų atseikėti braškyne besidarbuojančiųjų algoms, mokesčiams.

Rokiškio rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė patikino, kad tokie atvejai, kai bendruomenė imasi uogininkystės, yra labai reti. Kairelių bendruomenės atvejis vienintelis rajone ir, ko gero, apskrityje.

Išpirko vietoje

Projektas startavo gegužės pabaigoje. Tada pagrindinė užduotis buvo 0,5 ha sklypą apsodinti braškių sodinukais, atkeliavusiais iš Vokietijos. Sodino vietiniai žmonės ir talkininkai.

Daigai jau šįmet pateikė staigmenų – užderėjo 600 kg braškių. Pasak D. Vaičiulienės, tai netikėta, nes buvo susitaikyta su mintimi, kad šįmet derliaus nesulauks arba jis bus menkesnis. Parduoti derlių du kartus bandyta turguje. Vieną kartą išpirko 50, kitą kartą – 27 kg. Kur kas geriau sekėsi realizuoti vietoje, nes apie skynimus bendruomenė skelbė feisbuke, paskui žmonės išgirdo vieni iš kitų. Braškių kilogramo  kaina svyravo nuo 2 iki 3 Eur. D. Vaičiulienė apgailestavo tik dėl vieno – prieš derlių nespėta pakloti šiaudų, tad po lietaus kartais uogos būdavo žemėtos. „Tačiau nepurkštos, netręštos, išskyrus mėšlą“, – sakė pašnekovė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments