Redakcijos ir asmeninių archyvų nuotr.

Apšiltino po apsiskraidymo

Pandėlio seniūnijos gyventoja Audronė Vaičiūnienė  eina savo senelio ir tėčio pėdomis – bitininkauja. Jos valdoje šiuo metu bitės dūzgia beveik 50 avilių. Buvo metas, kai laikė 80 šeimų, tačiau skaičių sumažino dėl užpildytos rinkos, mat daug medaus privežama iš Ukrainos ir Kinijos.

Pasak jos, šilta žiema turėjo ir teigiamų, ir neigiamų pusių. „Dabar beveik visos bitelės jau apsiskraidžiusios, tikrinau lizdus – šilti. Visą žiemą nedėjau šoninių pagalvių, jos buvo tik viršuje, bet po apsiskraidymo uždėjau ir šonines, kad sulaikyčiau šilumą. Dar apšiltinau lizdo viršų, nes perams išlaikyti reikia apie 34 laipsnių temperatūros“, – kalbėjo A. Vaičiūnienė. Norėdama sulaikyti šilumą, susiaurino lakas. Kai kurioms šeimoms pritrūko maisto, todėl joms į avilius įdėjo po stiklainį medaus. A. Vaičiūnienė įsitikinusi, kad bičių stiprybė priklauso ir nuo jų veislės, mat gerai žiemojančios karnikos veislės bitės rūpesčių nekelia, bet dar sausio pradžioje pražuvo itališkų bičių šeima.

Ji akcentavo kitus pavojus. Blogai, jei pavasarį labai atvės oras, nes anksti apsiskraidžiusios bitės veršis į lauką, o šaltame ore jos žūsta. Be to, labai baiminasi bičių erkių išplitimo. Kadangi pasitaikė ilgas ruduo, bitės ilgai dėjo perus, dabar anksti juos pradėjo auginti. Ji pastebėjo, kad perai gali būti su erkėmis, tad teks labai atidžiai stebėti avilius. Kenkėjų apipultos šeimos nusilpsta, pradeda sirgti.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jonas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Jonas
Jonas

Audrone, Jūsų tėvas, tai nelabai koks bitininkas?