Gimtasis Rokiškis Žemė Bitės: pavasarinio medaus mažoka, tačiau spiečių – apstu

Bitės: pavasarinio medaus mažoka, tačiau spiečių – apstu

Bitininkai teigia, kad praėjusi žiema bitėms buvo palanki, bet pasitaikė nelabai koks pavasaris – šaltas, su vyraujančiais šiaurės, šiaurės rytų vėjais. Vangiai skleidėsi augalų žiedai, buvo vėsios naktys, todėl bitės mažai skraidė, taigi ir pirmasis medus nėra gausus. Už jo kilogramą prašoma 7 Eur, kai kurie bitininkai parduoda 1 euru pigiau.

2047
0

Pavasaris vėlavo

Didelę patirtį turinčio bitininko Romualdo Juknos pastebėjimu, skirtingose vietovėse skirtingos ir sąlygos, todėl nebūtų galima sakyti, kad visi bitininkai medaus sulaukė vienodai. Šįmet jo obelys pražydo gegužės 27–28 d., nors įprastai žiedai skleisdavosi  apie gegužės 15 d. „Man pavasarinio medaus nedaug prinešė, be to, jos pačios daug sunaudojo perams“, – pasakojo R. Jukna.

Šaltas pavasaris lėmė spietimąsi, nes bitės perėjosi, nenusialino nešdamos nektarą. Kai sušilo, pasipylė spiečiai. Bitininko teigimu, tai nėra didelis džiaugsmas. Gerai, jei šeimininkas vietoje suima spiečių, suleidžia jį į avilį. Bet jei spiečius susimeta kitur, tai bitininkas nukenčia, nes daug bičių motinėlių išskrenda su spiečiumi. Šie metai palankūs tiems, kas nori praplėsti savo bityną. „Aš apie plėtrą nelabai svajoju, reikia susitvarkyti su turimais 50 avilių“, – sakė pašnekovas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments