blank
Bitės - Žydinčius augalus, kuriuos apdulkina bitės, draudžiama purkšti nuo 4 val. ryto iki 21 val. vakaro. V. Bičiūnaitės nuotr.

Įpareigotos abi pusės

Žydinčius augalus, kuriuos apdulkina bitės ir kiti vabzdžiai, draudžiama purkšti nuo 4 val. ryto iki 21 val. vakaro, t. y. tuo laiku, kai bitės maitinasi.

Žemdirbiai tokių reikalavimų turi laikytis ne tik purkšdami augalus jų žydėjimo metu, bet ir sėdami beicuotą vasarinių rapsų sėklą. Jie apie purškimus ar sėją privalo pranešti likus 2 kalendorinėms dienoms iki darbų. Prisijungus prie Paraiškų priėmimo informacinės sistemos (PPIC) reikia suvesti atitinkamą informaciją apie planuojamą sėją ar purškimą. Tuomet Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, gavęs žinią apie planuojamus darbus, per porą valandų išsiunčia SMS žinute ar elektroniniu paštu pranešimus bitininkams, kurių bitynai įrengti 2,5 km atstumu nuo purškiamo sklypo. Pranešime nurodoma data, laikas, augalų apsaugos produkto pavadinimas.

Įpareigojimų yra ir bitininkams. Jie Ūkinių gyvūnų registre turi pažymėti registruoto bityno bičių laikymo vietas. Planuojantys bičių perkėlimą ar naujų avilių statymą tai privalo padaryti ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas. To nepadarius, belieka žodžiu informuoti ūkininką, kad šalia jo lauko sustatyti aviliai.

Išeitis – fiksuoti?

Į „Gimtąjį…“ kreipėsi bitininkas (tapatybė redakcijai žinoma) iš Panemunėlio seniūnijos. Jo teigimu, ne visi ūkininkai atsižvelgia į purškimo laiką – tokius darbus atlieka dieną. Dėl to esą užpernai jis patyrė didelių nuostolių. Jų būta ir pernai. Skaudžios patirties įgijęs bitininkas jau pasimokė – nusprendė fotografuoti, filmuoti ne laiku atliekamus darbus, nes tik taip įmanoma įrodyti, nuo ko nukentėjo bitės. Bitininko manymu, apie tai turėtų žinoti ir kiti jo kolegos.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments