blank
15min.lt nuotr.

Privalumas – mažiau riebalų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pranešė, kad sausio pradžioje Europos Komisija (EK) suteikė patvirtinimą vienai Vietname įsikūrusiai įmonei tiekti Europos Sąjungos (ES) rinkai naminių svirplių miltus, pagamintus su sumažintu riebalų kiekiu. Taigi šiuos naminių svirplių miltus ES galima įsigyti ir naudoti maisto produktų gamyboje.

„Maisto produktai su vabzdžiais nėra naujiena pasaulyje. Vienos didžiausių tokių produktų gamintojų yra įsikūrusios Kanadoje, JAV, Azijos šalyse, taip pat ir Europoje. ES vabzdžių naudojimas maistui leistas dar 2018 m.“, – pasakoja VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiasis specialistas-valstybinis maisto produktų inspektorius Deividas Kalinauskas.

Tai jau trečias vabzdžių produktų gamintojas, kuriam suteikta teisė patekti į ES rinką. Šiuo atveju leidimas suteiktas tiekti konkrečios įmonės gaminamus naminių vabzdžių miltus su sumažintu riebalų kiekiu. Pasak D. Kalinausko, tokių produktų tvirtinimo procedūra pakankamai griežtai reglamentuota, todėl prieš įtraukimą į naujų produktų sąrašą visada yra daromas rizikos vertinimas ir tik po jo, jei rizikų nėra nustatoma, jis yra patvirtinamas ir leidžiamas naudoti žmonių maistui.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: